Košarka: Prva utakmica pripala Širokom protiv Igokee

Košarkaši Širokog su porazili Igokeu rezultatom 75:61. Ovom pobjedom su poveli u finalnoj seriji koja se igra na tri dobijene utakmice. Široki je bolje odigrao u prvoj četvrtini meča koju su dobili rezultatom 19:13. Bili su bolji i u drugoj dionici igre koju su dobili rezultatom 24:15.

Na poluvremenu su imali prednost od petnaest poena, a vodili su sa 43:28. Igokea je bolje odigrala u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 18:14 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali zaostatak od jedanaest poena.

Ipak, Široki nije dozvolio preokret i došli su do još jednog trijumfa. Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio naš reprezentativac Dalibor Peršić sa 20 poena i 5 skokova, dok je Robert Rikić ubacio 18 poena i 16 skokova.

Na drugoj strani, naš drugi reprezentativac Nemanja Gordić je bio najbolji sa 18 poena i 10 asistencija, te 4 skoka, dok je Sergerio Gipson imao 12 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Naredna utakmica se igra u Aleksandrovcu 13. maja s početkom u 20:15 sati.