Tužna noć za Skominu

Napravio dvije velike greške

Slovenski sudac Damir Skomina bio je u centru pažnje tokom sinoćnje revanš utakmice između Rome i Liverpoola na Olimpicu.

Fudbaleri Rome dali su i više od 100 posto svojih mogućnosti da bi ostvarili najveći uspjeh i historiji kluba, ali pobjeda od 4:2 na kraju nije bila dovoljna i Vučici je falio jedan gol za produžetak.

Treba reći da je slovenski sudac Damir Skomina sa svojim pomoćnicima bukvalno pokrao Romu u drugom poluvremenu lošim procjenama. O tome danas pišu svi svjetski mediji. Skomina nije dosudio dva više nego čista penala za Vučicu koja bi joj sigurno pomogla da izbori produžetak.

Prva situacija se desila početkom drugog poluvremena kada je pomoćnik Skomine digao zastavicu i dosudio ofsajd Edinu Džeki, a nakon toga Dijamant je oboren u šesnaestercu od strane golmana Karisua. Ipak, penal nije dosuđen zbog ofsajda, a kasnije se vidjelo da ofsajd nije postojao. Samo nekoliko minuta kasnije, kod rezultata 2:2, Alexander-Arnold je igrao rukom u svom šesnaestercu i Roma je nekih pola sata prije kraja trebala dobiti penal i povesti 3:2 i tada bi bilo sve moguće. Ipak, Skomina se nije oglasio ni u jednoj situacji.

Nakon meča novinar televizije beIN Sports Tancredi Palmeri otkrio je da je Skomina bio potpuno dotučen u svlačionici. Slovenac je priznao da je pogriješio i zbog toga se osjećao jako loše, kaže pomenuti novinar.

Bilo kako bilo, Liverpool je u velikom finalu gdje ga u Kijevu očekuje Real Madrid.