Košarka: BiH – Njemačka 73:62

Košarkaška reprezentacija BiH pobjedom je započela pripremni turnir za Evropsko prvenstvo u Sloveniji “Beko Supercup”. U Ulmu su Zmajevi Ace Petrovića savladali Njemačku rezultatom 73:62.

Nakon očajne prve četvrtine koju je domaćin dobio 20:10, u nastavku su naši igrači zaigrali mnogo bolje i do poluvremena se potpuno vratili (31:30). I treća četvrtina pripala je BiH (20:15), a u finalnih deset minuta izabranici Ace Petrovića rutinski su održali prednosti i ostvarili trijumf.

Bio je to prvi od tri pripremna meča koje će izabranici selektora Aleksandra Petrovića odigrati na turniru u tom njemačkom gradu.

U drugoj utakmici Makedonija je savladala Grčku sa 77:75.

Sutra je na rasporedu duel sa Grčkom, a u nedjelju igramo protiv Makedonije.

Nakon turnira u Njemačkoj, bh. košarkaši će učestvovati na turniru u Atini, gdje će odigrati mečeve protiv reprezentacija Litvanije, Italije i Grčke.

Na Eurobasketu u Sloveniji reprezentacija BiH nastupa u B-grupi sa selekcijama Litvanije, Makedonije, Crne Gore, Srbije i Latvije. BiH se u prvoj utakmici 4. septembra sastaje s Latvijom, u dvorani ”Podmežakla” u Jesenicama.