Stupčanica bolja od Fortune u finalu Kupa ZDK

Praznik nogometa u Zenici

Nogometaši Stupčanice iz Olova osvajači su Kupa ZDK, nakon što su danas na stadionu Kamberovića polje Zenica s minimalnih 1:0 savladali ekipu Fortune iz Zenice.

Danas je u Zenici bio praznik nogometa, jer je na Crkvičkom brdu odigrana utakmica Finala Kupa BiH između Sarajeva i Borca, dok je na drugom stadionu u blizini odigrana utakmica finala Kupa ZDK.

Kada je u pitanju finale Kupa ZDK, ono je organizovano po najvišim standardima. Ambijent, ponašanje ekipa, publika oko stadiona, te navijači Stupčanice upotpunili su današnji spektakl u Zenici.

Ne smijemo zaboraviti na službena lica jer zaslužuju da budu pomenuta. Glavni sudija, dugogodišnji je arbitar s Premijer lige, Ermin Sivac, uz pomoćnike Tarika Mulasmajića i Ismeta Ibrahimkadića iz Tešnja, te Sahiba Smrike iz Zenice uz delegata Azmira Salčinovića iz Breze prije utakmice odrekli su se honorara za ovaj meč čime su dali dodatni štimung na današnji meč u Zenici.

Kada je u pitanju utakmica, Fortuna je danas dala svoj maksimum, imali su i nekoliko šansi, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, ali presudio je kvalitet i fizička sprema gostiju, koji su današnjom pobjedom potvrdili trijumf u ovom takmičenju iz prošle sezone.

Jedini pogodak na utakmici desio se u 18. minuti utakmice kada je gol vrijedan osvajanja novog trofeja postigao Emir Karičić. Na kraju utakmice predsjednik NSZDK Muris Jabandžić uručio je trofej Kupa ZDK ekipi Stupčanice, koji su nakon toga pobjedu proslavili sa 50-tak navijača koji su danas stigli u Zenicu kako bi podržali svoj tim.

Svakako lijep događaj danas u Zenici u kojem je na kraju pobijedio nogomet, a obje ekipe samim plasmanom u finale Kupa ZDK obezbjedili su učešće u daljem takmičenju kroz Kup FBiH.