Kolašinac s Atalantom izbacio Liverpool, Bayer nastavlja sezonu bez poraza

Plasman u završnicu Evropa lige ostvarili su Atalanta, Roma, Marseille i Bayer Leverkusen.

Seda Kolašinac odigrao je cijelu utakmicu u porazu Atalante od Liverpoola u Bergamu, ali Redsima 1:0 nije bilo dovoljno, da nadomjeste težak poraz na Anfieldu od 3:0.

Jedini gol na utakmici je djelo Mohameda Salaha koji je u sedmoj minuti pogodio sa jedanaest metara i donio tračak nade Redsima koji do kraja nisu mogli do preokreta i plasmana dalje.

U italijanskom okršaju Roma je i u revanšu bila bolja od Milana ovaj put rezultatom 2:1

Vučica je već u prvom poluvremenu “noakutirala” Rossonere. Za 1:0 pogodio je Mancini u 12. minuti utakmice, a za 2:0 Dybala u 22. minuti utakmice.

Bayer Leverkusen je u Engleskoj uspio da izbjegne prvi ovosezonski poraz u svim takmičenjima budući da je remizirao sa West Hamom, bilo je 1:1.

Bayer ide dalje sa ukupnih 3:1, u Njemačkoj su slavili 2:0.

U polufinalima će igrati Leverkusen-Roma, a Atalanta i Kolašinac čekaju Marseille.

Marseille je izbacio Benficu nakon podrodužetaka i izvođenja penal.