Igman u velikoj drami došao do pobjede, tim iz Konjica na korak od Premijer lige BiH

Ekipa Igmana došla je na korak od plasmana u Premijer ligu BiH nakon što su u meču protiv Mladosti u okviru 29. kola Prve lige Federacije BiH došli do pobjede golom Sedina Ljuce u 90. minuti.

Igman je gubio od 23. minute jer je za vodstvo Mladosti pogodio Čago, no gosti iz Konjica vratili su se u 41. minuti kada je Alagić pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Igman je svim silama napadao prema golu Mladosti te su tako ostavili mnogo prostora u svojoj odbrani, no domaći tim iz Doboja kod Kaknja to nije uspio realizovati, nakon čega su u samom finišu meča gosti došli do pobjede.

Igrala se 90. minuta kada je heroj Igmana iz ove sezone Sedin Ljuca još jednom bio na pravom mjestu i postigao gol te tako svom timu donio velika tri boda, što znači da im u posljednjem kolu protiv Goražda odgovara i remi kako bi i zvanično postali novi član Premijer lige BiH.

U utakmici punoj preokreta GOŠK je na svom terenu pobijedio Budućnost sa 4:3, a preokret su napravili i igrači Gradine koji su sa 3:1 slavili protiv Orašja. Radnik je na svom terenu minimalno pobijedio Tomislav sa 1:0, a TOŠK i Jedinstvo su odigrali meč bez pobjednika (1:1).

Rudar iz Kaknja je kao gost bio bolji od Goražda sa 2:1, dok je Vis Simm Bau pobijedio Travnik u gostima sa 3:1. Bratstvo i Zvijezda su odigrali meč bez pobjednika (2:2).

Iz Prve lige Federacije BiH u ovoj sezoni ispala je ekipa Tomislava.