LIga prvaka: Bayer lagano protiv Uniteda, Jorgandžije u polufinalu nakon 40 godina

Fudbaleri Bayerna plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u revanš susretu na svom terenu pobijedili Manchester United sa 3:1.

Bayern je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali to nije bilo na njihovom uobičajenom niovu i uz tek nekoliko poluprilika, na odmor se otišlo bez golova.

Crveni đavoli su, istina, u 16. minuti zatresli mrežu Bavaraca, ali gol je opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Valencija.

Nastavak je donio mnogo više uzbuđenja. U 58. minuti Valencia je odlično prošao po desnoj strani i ubacio loptu, na koju je natrčao Patrice Evra i zaista sjajnim udarcem postigao je pravi i rijetko viđen eurogol.

Ipak, radost Engleza nije trajala gotovo ni minutu. Ribery je ubacio sa lijeve strane, a Mandžukić je lijepo pogodio glavom i vratio stvari na početak. Do potpunog preokreta aktuelni prvak Evrope je stigao već u 67. minuti.  Robben je prošao po desnoj strani i ubacio je na peterac, a Muller je bio najprisebniji za veliko slavlje domaćih navijača.

Sve dileme oko pobjednika i prolaza dalje, riješio je večeras raspoloženi Robben pogotkom u 77. minuti za konačnih 3:1.

U drugoj utakmici, Madridski Atletico napravio je veliki uspjeh pobjedom protiv Barcelone 1:0 na Vicente Calderonu, koja im je nakon 1:1 na Nou Campu, osigurala prolaz među četiri najbolje evropske ekipe.

Jorgandžije su povele već u 6. minuti. Prvo je Adrian pogodio stativu, a u nastavku akcije, lopta je je došla do Kokea koji iz neposredne blizine trese mrežu Pinta.

Atletico je potpuno razbio Barcelonu u prvih desetak minuta, a udarac Ville u u 11. minuti zaustavila je nova stativa i samo sreća je održala Barcelonu u životu u tim trenucima. Uzvratio je Messi dvije minute kasnije, ali njegov pokušaj glavom je prohujao nekoliko centimetara pored stative.

Ponovo je Villa u 19. minuti sjajno pucao, ali ovoga puta je prečka bila saveznik Katalonaca. U 25. minuti Neymar je sjajno prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Messija, ali Argentinac je neprecizno šutirao iz dosta dobre situacije.

Barca je do kraja prvog dijela imala više od igre, ali bez pravih prilika i ostalo je 1:0.

Xavi je u 48. minuti odlično uposlio Neymara, ali Brazilac je oklijevao pa je dobra šansa otišla u nepovrat.

Katalonci su dominirali u nastavku, ali bez pravih prilika. Novu veliku šansu da dokrajči Barcelonu propustio je Gabi u 70. minuti kada je sjajno istčao kontru, ali nije najbolje šutirao iako je bio sam ispred Pinta, koji je zaustavio njegov udarac.

Najbolju šansu za Barcu u nastavku imao je Neymar, ali nakon centaršuta Sancheza, njegov udarac glavom je otišao tik uz stativu. Ostalo je do kraja 1:0 i Atletico se potpuno zasluženo plasirao u polufinale.