-TopSLIDEVisoko

KK “Visoko” – KK “Sportska akademija J&A” 94:65

KK “VISOKO” – KK “SPORTSKA AKADEMIJA J&A” 94:65 (25:6, 22:21, 25:16, 22:22)

Košarkaši Visokog su zabilježili i petu uzastopnu pobjedu ove sezone u A-2 ligi, grupa Jug. Na domaćem terenu savladana je ekipa Sportske akademije J&A rezultatom 94:65 u vjerovatno najboljoj dosadašnjoj utakmici visočkog tima. Pred preko 200 gledalaca u KSC “Mladost” ekipa Visokog je od samog početka zaigrala angažovano i u napadu i u odbrani te je prvih 10 minuta dobila sa ubjedljivih 25:6. Ni nastavak nije bio mnogo drugačiji, a svi igrači domaćeg tima su bili na nivou svog zadatka. Posebno se tu misli na najmlađe, koji su u pravom smislu te riječi veoma dobro iskoristili minute na parketu. Trener Neimarlija je imao mogućnost da veći dio drugog dijela odmara svoje najbolje igrače, što će im dobro doći pred naredno gostovanje ekipi GEN Stara u Fojnici narednog vikenda. U domaćem timu čak šest igrača je imalo dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Karalić sa 17 poena, dok je 14 dodao Bečirhodžić. Kod gostiju najviše je ubacio Pilav, koji je meč završio sa 22 poena.

KK “VISOKO”: Bečirhodžić 14, Adnan Kevrić, Adin Kevrić, Hodžurda 10, Ihtijarević 2, Čaluk 13, Karalić 17, Nikolić 8, Rizvanović 12, Rističević 6, Muhić 10.

Važno je istaći da je na današnjoj utakmici predsjednik KK “Visoko” Irfan Drpljanin uručio zahvalnicu Mensur Ihtijarevicu, nekadašnjem košarkašu i košarkaškom radniku za njegov nesebičan doprinos visočkoj košarci, kako za vrijeme kada je aktivno igrao tako i pomoći u postratnom aktiviranju kluba. Također, danas je KSC “Mladost” obilježio svoj 35. rođendan i tim povodom u poluvremenu utakmice je organizovana nagradna igra za prisutne gledaoce. U organizaciji JU Centar za kulturu, sport i informisanje podijeljeno je 15 nagrada najsretnijim navijačima, a dobitnici su imali priliku i da se okušaju u šutiranju na koš.