-TopSLIDEVisoko

KK “Visoko” – KK “Radnički” 80:79

KK “VISOKO” – KK “RADNIČKI” 80:79 (22:28, 22:20, 15:16, 21:15)

Košarkaši Visokog su u okviru 12. kola A-1 lige grupa Jug ostvarili veliku pobjedu, zasigurno najveću u dosadašnjem dijelu sezone. Nakon nevjerovatnog meča Visoko je pobijedilo favorizovanu ekipu Radničkog iz Goražda rezultatom 80:79, iako je u jednom trenutku domaći tim zaostajao čak 19 poena, kao i to da su gosti imali šut za pobjedu!

Teško je u par riječi opisati utakmicu koja je odigrana u KSC “Mladost”, jer je ovo bila definitivno najbolja utakmica u posljednje dvije sezone koja je odigrana u Visokom. Početak meča je obilježila sjajna igra Radničkog, koji je iz minute u minutu dizao prednost, a nakon što su utakmicu otvorili sa 9:0 veoma brzo su stigli i do čak 19 poena prednosti (26:7). Visoko je prve poene postiglo nakon tri minute meča, ali su nakon drugog time-outa zaigrali zonsku odbranu, što je donijelo izuzetan rezultat. Igrači Radničkog su malo “pogubili” konce igre, a domaćini su do kraja prve četvrtine serijom 15:2 stigli na -6 (22:28).

Dobrom igrom su nastavili i početkom drugog perioda, jer su seriju produžili na 19:2 i došli do 27:28. Nakon toga je uslijedio pad, što su gosti iskoristili i serijom 9:0 ponovo otišli na dvocifrenu prednost. Ipak, Visoko se nije predavalo, a zonska odbrana je davala određenu prednost na terenu. Prvo poluvrijeme je završeno trojkom Kese sa zvukom sirene za 44:48, a nakon prve dvije četvrtine u redovima Visokog najefikasniji je bio Dragolj sa 13 poena, dok je Vuk Kusmuk odigrao odlično drugih deset minuta, ubacivši 9 poena.

Početak drugog poluvremena obilježila je mini serija Visokog, te je domaći tim za nešto više od dvije ipo minute seriom 7:0 stigao do prvog vodstva na meču (51:48). Nakon toga “rezultatska klackalica”, mada treba istaći da su se u drugoj polovini treće i početkom četvrte četvrtine znatno bolje snalazili gostujući igrači, koji su na posljednji odmor otišli sa prednošću 64:59.

Trener Neimarlija je jako brzo u zadnjoj četvrtini iskoristio oba time-outa, a u tim trenucima Radnički se predvođen strancima Luqmanom i Boissardom ponovo odvojio od Visokog. Ali Visoko se nije predavalo te je posljednjih pet minuta igralo fenomenalno. Do tog momenta Radnički je vodio 77:68 i onda jednostavno stao, što zbog dobre odbrane visočkog tima, što zbog brojnih promašenih šuteva za tri poena. Uslijedio je furiozni finiš Visokog, koji je serijom 12:2 došao do treće ovosezonske pobjede. Ključne su bile trice Visokog, posebno Rističeviča, kojom je Visoko u posljednjoj minuti došlo do 80:79. Radnički je u zadnjih deset sekundi, nakon minute odmora, imao napad za pobjedu, no šut Luqmana nije bio precizan i nastupilo je veliko slavlje na terenu i tribinama.

Odmah treba reći da su navijači bili 6. igrač Visokog i sjajnim navijanjem pomoglo svojim ljubimcima da dođu do veoma bitne pobjede (posebno kada se ima u vidu da je Kakanj slavio u Konjicu, čime Visoko sada ima pobjedu više od Konjica). Također, pobjeda je izborena uprkos ne igranju Ferhatbegovića, Sadikovića, Muhića i Drpljanina, kao i Nikolića, no svi igrači su dali svoj puni doprinos tokom svakog dijela meča.

Gledajući statistiku, Visoko je predvodio centar Dragolj koji je dominirao u reketu i ubacio 27 poena uz 16 skokova, Keso je postigao 17 poena i uprkos lošem šutu za tri poena (4/13) ubacio je dvije veoma važne trojke u zadnjoj četvrtini, dok je Luka Kusmuk dodao 12 poena, a njegov brat Vuk 9 poena uz 8 skokova. Zasigurno jedan od ključnih igrača bio je play Rističević, koji je uz 6 poena imao čak 9 asistencija, od kojih su mnoge bile u veoma bitnim trenucima. No, ponovićemo, ovo je pobjeda cijelog tima, od trenera do igrača, ali i publike bez čije podrške bi teško došli do krajnjeg rezultata. Ekipu gostiju predvodio je Boissard sa 26 poena i 9 skokova, dok je Luqman dodao 15 uz 8 skokova.

U narednom kolu Visoko će na novo gostovanje, ovoga puta na Ilidžu, gdje će odigrati meč protiv sjajne ekipe Igman Burcha, koja je trenutno ubjedljivo prva na tabeli sa samo jednim porazom u 12 kola.

Treba još dodati da su na poluvremenu utakmice svoje vještine pokazali članovi TKD kluba “Crni labudovi”, dok je Košarkaški klub “Visoko” poklonom nagradio Kemala Mehmedovića, zaljubljenika u košarku i navijača koji je svaku utakmicu uz KK “Visoko”.