KK Igokea obranila naslov prvaka BiH u košarci savladavši Široki s 3:0

Košarkaši Igokee su u Laktašima stigli do trećeg trijumfa protiv Širokog i sa 3:0 u seriji odbranili naslov prvaka.

Konačan rezultat je glasio 82:58 za tim kojeg sa klupe predvodi Željko Lukajić. Bila je ovo još jedna sigurna pobjeda domaćeg tima i njihov treći uzastopni naslov. Meč su otvorili vrlo agresivno i na početku poveli sa 13:2.

Rezultat nakon prve četvrtine je glasio 24:14 za domaćina. Drugu četvrtinu igre su dobili rezultatom 20:18 i na poluvremenu su imali prednost od dvanaest poena.

Rezultat je glasio 44:32. Dobijaju i treću četvrtinu i to rezultatom 20:16 i na ulasku u posljednjih deset minuta pitanje pobjednika je već bilo riješeno.

Do kraja su domaći igrači otišli na razliku preko dvadeset poena koju su zadržali do samog kraja meča. Brady Haslip je ubacio 24 poena, dok je Duško Bunić dodao 18 poena i 8 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Toni Katić sa 14 poena i 5 asistencija.