Visoko

KK “Gen Star” – KK “Visoko 71:66

KK “GEN STAR” – KK “VISOKO” 71:66 (21:20, 22:13, 12:19, 16:14)

Košarkaši Visokog nisu uspjeli da nastave sa serijom pobjeda u A-2 ligi grupa Jug. Nažalost, na gostovanju u Fojnici poraženi su od ekipe Gen Star rezultatom 66:71. Većim dijelom meča visočki košarkaši su bili u zaostatku, na poluvremenu i minus 10, i bez obzira na činjenicu da su skoro stigli protivnika u zadnjoj četvrtini, domaćini su zasluženo osvojili nove bodove. Na taj način, ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji igrač sarajevske Bosne Emir Halimić, stigla je do pete pobjede iz šest utakmica, a visočki klub do prvog poraza iz dosadašnjih šest duela. Ove dvije ekipe na taj način drže vrh tabele A-2 lige grupa Jug. Najefikasniji u redovima Visokog bio je Bečirhodžić sa 19 poena, dok su dvocifreni bili i Rizvanović sa 11 i Rističević sa 10 poena. U narednom kolu Visoko je slobodno, a prvi dio sezone zatvara sa domaćom utakmicom protiv Mladosti iz Ilijaša.

KK “VISOKO”: Sadiković 7, Drpljanin 9, Adnan Kevrić 4, Hodžurda, Čelik, Karalić 6, Bečirhodžić 19, Rističević 10, Adin Kevrić, Rizvanović 11, Vranić.

“Moram reći da je ova utakmica opravdala epitet derbija i čestitam domaćoj ekipi na zasluženoj pobjedi. Prihvatam odgovornost za poraz, ali i čestitam mojim igračima na borbenosti i zalaganju. Mislim da su primarni cilj, ono što sam tražio od njih, opravdali. Iz ove utakmice najviše učimo. Pokušali smo razne stvari u taktici, ali nažalost nismo imali sreće, uz sve to imali smo i loše procente šuta. Promašili smo veliki broj slobodnih bacanja i otvorenih šuteva, dok je protivnik pogodio jako bitne šuteve i to iz odlično odigrane odbrane. Okrećemo se narednoj utakmici protiv Mladosti. Svjesni smo svi svojih grešaka na kojim ćemo svakako raditi”, rekao je nakon utakmice trener visočkog tima Eldin Neimarlija.