Pukla petarda u mreži Jakirovićevog Dinama

KONFERENCIJSKA LIGA

Džekin Fener u četvrtfinalu, pukla petarda u mreži Jakirovićevog Dinama: “Odbačeni sin” jedan od tragičara

Veoma dobra predstava PAOK-a donijela im je veliki uspjeh u dvomeču sa zagrebačkim Dinamom

Fudbaleri Fenerbahčea uprkos porazu na svom terenu od Union SG-a rezultatom 0:1 plasirali su se u četvrtfinale Konferencijske lige. Ukupan rezultat dvomeča glasio je 3:1.

Kapiten istanbulskog velikana i reprezentacije BiH Edin Džeko je na ovom susretu ušao u 75. minuti, ali se nije upisivao u strijelce, dok je Rade Krunić bio skroz van tima.

Jedini pogodak viđen je u 68. minuti, kada je Matijas Rasmusen (Mathias Rasmussen) postigao gol glavom i donio pobjedu svojoj ekipi, koja je ipak bila nedovoljna.

U drugom susretu koji se igrao od 18:45 sati PAOK je savladao zagrebački Dinamo rezultatom 5:1 i tako prošao u narednu fazu ukupnim rezultatom 5:3.

Izabranici Sergeja Jakirovića ispustili su veliku prednost na ovom susretu, a grčka ekipa već u prvom dijelu susreta napravila je preokret.

Jedan od tragičara “Modrih” bio je i fudbaler koji je nedavno odlučio zamijeniti dres reprezentacije BiH, onim od selekcije Hrvatske, Petar Sučić.

Sve je krenulo u 27. minuti kada je Abdul Rahman Baba načeo mrežu Dinama, da bi pomenuti Sučić postigao autogol šest minuta kasnije.

Za potpuni preokret u dvomeču pogodio je Tomas (Thomas) u 42. minuti, pred sam finiš prvog poluvremena.

Uspio je Arber Hodža (Hoxha) smanjiti prednost PAOK-a i vratiti utakmicu u egal, ali je Konstantinos Kulierakis pogodio i vratio Grke u prednost.

Konačni rezultat postavio je Živković s bijele tačke u samom finišu susreta za veliki preokret grčke ekipe.

Treba napomenuti i meč Fiorentine i Makabija iz Haife, koji je završio 1:1, a ukupni rezultat 5:4, na kojem je pravdu dijelio Irfan Peljto.