KošarkaSport

Golden State ostao u igri za plasman u NBA finale

Košarkaši Oklahome su sinoć propustili prvu ‘meč loptu’ za plasman u finale NBA lige. Aktuelni prvak i rekorder NBA lige Golden State je na svom parketu slavio sa 120:111 i tako smanjio rezultat u finalnoj seriji na 3:2. Domaći tim je od starta kontrolisao utakmicu, a do prvog dvocifrenog vodstva stigao je pred kraj prve dionice (22:12). Oklahoma je do kraja prve četvrtine smanjila zaostatak i na prvu pauzu se otišlo pri rezultatu 25:21 za Warriorse. Golden State je u drugoj dionici uspio povisiti vodstvo i na poluvrijeme odnijeti osam poena prednosti (58:50), da bi se Oklahoma u trećoj četvrtini potpuno vratila u meč i u jednom trenutku okrenula rezultat u svoju korist. Sredinom tog perioda rezultat je glasio 68:67, ali se na kraju ispostavilo da je to bilo prvo i jedino vodstvo Thundera na sinoćnjoj utakmici. Domaći nisu imali prava na kiks, jer je poraz značio opraštanje od Playoffa, a Curry i društvo su ubacili u brzinu više i na kraju došli do pobjede kojom su sačuvali nadu. Golden State je na kraju slavio sa 120:111. Najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je Steph Curry sa 31 poenom, čemu je dodao 6 asistencija i 7  skokova. Efikasan je bio i Klay Thompson sa 27 ubačenih poena, dok je Bogut dodao 15. U timu Oklahome najviše se istakao Kevin Durant sa 40 poena, 4 asistencije i 7 skokova, dok je Russell Westbrook meč okončao sa 31 poenom, 8 asistencija i 7 skokova.

NBA, finale Zapada: Golden State – Oklahoma City Thunder 120:111 (2:3)