Čaroban meč na Marodni: Bellingham izveo magiju, ali Valverdeov torpedo je priča večeri

Real pobijedio Napoli

Možda i najbolji meč dosadašnjeg dijela Lige prvaka na stadionu Diego Armando Maradona odigrali su Napoli i Real, a pobjedu su u meču sa pet golova odnijeli Kraljevi rezultatom 2:3.

Napoli je prvi stigao do vodstva. Domaćini su iskoristili grešku Kepe, a mrežu je glavom zatresao Ostigard za mali zemljotres pod Vezuvom.

Kraljevi su poslije toga preuzeli inicijativu i uspjeli su izjednačiti, Vinicus je iskoristio poklon italijanskog predstavnika na asistenciju Bellinghama te vratio stvari na početak.

U 34. minuti uslijedio je fantastičan potez Bellinghama koji je u ovom trenutku možda i najbolj fudbaler na svijetu.

Nanizao je mladi Englez praktično cijelu odbranu Napolija te je zaista majstorski zabio i tako podsjetio na čuvenog Maradonu.

Napoli je napravio pritisak na startu drugog dijela te stigao do izjednačenja poslije kontroverzno dosuđenog penala.

Lopta je Nacha pogodila prvo u nogu, a zatim u nogu, ali je sudija Turpin uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku. Siguran je bio Zielinski.

Real do gola vrijednog pobjede stiže u 84. minuti kada je Valverde pokazao kakav top ima u svojoj nozi.

Pogodio je Urugvajac prečku sa 20-ak metara, lopta se odbila od Mereta i završila u mreži za konačnih 2:3.