Kadetska reprezentacija do prvog trijumfa u Gruziji

Kadetska reprezentacija naše države je došla do pobjede u prvom meču EYOF – a 2015 koji se održava u glavnom gradu Gruzije, Tbilisiju

Naši momci su porazili Latviju rezultatom 87:61 i tako na pravi način otvorili ovo takmičenje. Već od samog početka meča se vidjelo da će naši momci ubilježiti trijumf na ovom duelu.

Prva četvrtina je završena rezultatom 29:12, a na poluvremenu su naši momci imali prednost rezultatom 48:29. Latvija je bolje odigrala u trećoj četvrtini meča, ali na kraju su naši momci ipak došli do prvog trijumfa. Sutra je na rasporedu novi duel, a ovaj put igramo protiv Gruzije.

Džanan Musa je na kraju ubacio 27 poena, imao 6 skokova i 4 asistencije. Sani Čampara je ubacio 20 poena,te imao po 3 asistencije i 3 skoka, dok je Njegoš Sikiraš ubilježio double-double učinak sa 16 poena i 11 skokova.

Izvor: KSBiH