Kadetkinje BiH izgubile od favorizovane Danske u finišu susreta

Kvalifikacije za EP

Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Doboj Kaknju od Danske sa 1:2, u susretu prvog kola grupe 2 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Minela Gačanica je u 3’ imala prvu priliku na utakmici, šutirala je sa ivice kaznenog prostora pored gola. Već u narednom napadu Dankinje su uzvratile, ali je Ajla Fačić na golu bh tima bila prisebna nakon pokušaja glavom Malaike Hashmi.

Pokušala je i Marija Damjanović u 6’ iskosa sa desne strane, ali je lopta pogodila vanjski dio mreže.

Odličnu priliku Danska je imala u 18’. Nakon jednog prekida sama na desnoj strani je ostala Hashmi, ponovo šutirala glavom, a Fačić je još jednom bila na visini zadatka.

Bh tim je kaznio taj promašaj već u sljedećem napadu kada je Ana Bakalar sa distance pogodila donji desni ugao gola Danske za 1:0.

Mogla je BiH udvostručiti prednost u 28’. Gačanica je odlično proigrala Maju Hrelju, ali je golmanica Danske na vrijeme istrčala ispred svog gola i spriječila bh napadačicu da šutira.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom gostujućeg tima. Fačić je odbranila šut Cecilie Johansen, a na odbijenu loptu natščala Snerle koja nije bila precizna.

Danska je u 44’ izjednačila rezultat kada se u kaznenom prostoru bh tima najbolje snašla Maria Herdel i poslala loptu iza leđa Ajle Fačić.

U nastavku susreta obje ekipe su stvorile nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao sve do 78’. Johansen je glavom loptu poslala šesnaesterac bh selekcije gdje je Dajan Heshemi odlično reagovala i pogodila mrežu za 1:2.

U drugom susretu grupe Nosrveška je ubjedljivo pobijedila Vels sa 8:1.