Večerašnju noć ovaj momak pamtit će dok je živ: Za osam minuta na terenu ispisao je historiju

Salko Nargalić

FK Tuzla City večeras je uspješno debitovao u Evropi.

Iako su navijači ovog tima mogli doživjeti živčani slom u 90 minuta, na kraju je ipak savladan Tre Penne s 0:2.

Nukić je imao prečku u prvom poluvremenu, Kuzmanović stativu u drugom, Mehanović je promašio penal, odnosno Forti mu je odbranio, u 78. minuti.

Trenutak odluke u 86. minuti. Trener Cityja Dragan Jović na teren šalje 20-godišnjeg Salku Nargalića.

Nargalića koji iza sebe ima 12 minuta iskustva igranja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i kojem je ovo bio debi za Tuzla City. Podsjetimo, stigao je iz Orašja ovog ljeta.

U sudijskoj nadoknadi ovaj dečko je zablistao i ispisao historiju Tuzla Cityja, odnosno donio mu prvu pobjedu u Evropi.

Svima je laknulo kada je postigao gol u drugoj minuti sudijske nadoknade za 0:1, no tu se nije zaustavio. Samo minut kasnije, Nargalić postiže novi pogodak za veliku pobjedu Tuzlaka.

Nargalić ja inače dijete FK Sarajevo. Igrao je za ovaj klub do U19 uzrasta, od ljeta 2020. do februara 2021. bio je bez kluba, a onda potpisuje za Željezničar koji ga šalje na posudbu u Orašje.

Tamo je odigrao prošlu sezonu i postigao 11 golova na 26 nastupa u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine

Ovog ljeta je stigao u Tuzlu i za osam minuta ispisao historiju. Najljepša fudbalska priča dana dolazi iz naše zemlje.