Juniorska reprezentacija BiH na korak do EURA

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u francuskom Daxu odgovarajuću selekciju Švedske sa 3:2 u susretu drugog kola grupe 2 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U neizvjesnom meču punom preokreta bh. tim je prvi stigao do prednosti u 23’, a strijelac je bio Matej Šakota nakon kornera koji izveo Anes Krdžalić.

U 33’ Šveđani izjednačuju rezultat preko Yasina Abbasa Ayaria, ali samo minutu poslije Aleksandar Kahvić nakon dodavanja Šakote vraća prednost izabranicima Ivice Barbarića.

U 2’ sudijske nadoknade uzbudljivog prvog poluvremena Oscar Wilhelmsson izjednačuje rezultat na 2:2.

I drugo poluvrijeme donijelo je dobru igru bh. tima, a u 60’ Admir Bristrić pogađa za konačnih 3:2.

U drugom susretu grupe Češka Republika je sa 1:0 pobijedila Francusku. Na tabeli prvo mjesto zauzima Bosna i Hercegovina sa maksimalnim učinkom i 6 bodova. Češka Republika i Francuska imaju po tri boda, dok je Švedska bez bodova.

U posljednjem kolu 29. marta u 15:00 sati sastaće se Bosna i Hercegovina-Francuska i Švedska-Češka Republika. Samo prvoplasirana ekipa će ostvariti plasman na EURO 2022.

Golovi: 1:0 Šakota (23’), 1:1 Ayari (33’), 2:1 Kahvić (34’), 2:2 Wilhelmsson (45'+2), 3:2 Bristrić (60’).