EURO za Srbiju postaje samo pusta želja

Portugal u Beogradu demonstrirao snagu: EURO za Srbiju postaje samo pusta želja
Luda utakmica na stadionu Rajko Mitić

U derbi meču grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine Portugal je u Beogradu pobijedio Srbiju sa 2:4.

Aktuelni prvak se na stadionu Rajko Mitić pokazao kao jači protivnik te je zasluženo stigao do velike pobjede u jednoj ludoj utakmici te tako Srbiju značajno udaljio od odlaska na EURO.

Prvo poluvrijeme nije bilo previše uzdubljivo, gosti su bili nešto aktivniji, a do vodstva su došli poslije poklona domaće odabrane.

Sudar Dmitrovića i Maskimovića u 39. minuti je maskimalno iskoristio Carvalho koji je poklon loptu poslao u mrežu.

Još uvijek aktuelni prvak Evrope je silovito ušao u nastavak meča. Poslije potpune kontrole i nekoliko dobrih šansi drugi gol gosti postižu u 58. minuti poslije majstorije Guedesa.

Tek nakon što su primili drugi pogodak reprezentativci Srbije su počeli igrati, a u igru su se vratili u 68. minuti kada nakon ubačaja Tadića iz kornera zabija Milinković.

Već u narednom napadu na semaforu je moglo stajati 2:2, ali je Rui Patricio odbranio udarac Ljajića koji je išao pod samu prečku.

U posljednjih 10-ak minuta prava ludnica na popularnoj Marakani. Viđena su čak tri gola. Ronaldo je iz diskutabilne situacije svojim prvim golom u kvalifikacijama zabio za 1:3.

Mitrović veoma lijepim golom u 85. minuti vraća neizvjesnost u utakmicu, da bi minut kasnije Bernardo Silva zabio četvrti gol za goste i tako definitivno stavio tačku na i u ovoj utakmici.

Nakon četiri odigrane utakmice Srbija ima isto toliko bodova. Vodeća je Ukrajina sa 13 bodova, ali i utakmicom više, dok je Portugal na drugom mjestu u grupi sa 5 bodova i susretom manje u odnosu na Srbiju.