-TopSLIDEKošarkaSport

Juniori BiH poraženi od Crne Gore u tijesnoj završnici meča

KOŠARKAŠKO EP B DIVIZIJE

U posljednju dionicu naši košarkaši su ušli s prednošću od 63:57

Muška juniorska (U-18) reprezentacija Bosne i Hercegovine, nakon jučerašnje pobjede nad SLovačkom, danas je pretpjela poraz od Crne Gore na Evropskom prvenstvu B divizije (83:80).

Crnogorci su mnogo bolje otvorili meč i prvu četvrtinu dobili sa 25:14.

Ipak, izabranici selektora Aleksandra Ćikića u drugoj dionici tope razliku, na poluvremenu je rezultat neriješen (43:43).

U posljednjih deset minuta bh. reprezentativci su ušli s prednošću od 63:57, ali Crna Gora je napravila preokret i u tijesnoj završnici ostvarila trijumf od 80:83.

Pred selekcijom BiH sutra je novi meč u sklopu grupe B na Evropskom prvenstvu B divizije, protiv Albanije (16:30 sati).

Crna Gora: Mirković 15, Radonjić 9, Radunović 10, Sudar 22, Todorović 12, Čarapić, Čičić 2, Drašković, Durović 3, Ivančević, Josović 1, Perović 9.

BiH: Bećirović 3, H. Delić 8, Džafić 11, Fejzić 15, Šarić 18, Damjanac 2, Djedović 4, Duvnjak 7, Hrelja, Kuridža, Marković, Zirojević 12.