Fenerbahče se prošetao kroz Maribor, Rijeka spasila čast hrvatskih klubova

Nogometaši Fenerbahčea plasirali su se u play-off Konferencijske lige nakon što su kao gosti u revanšu pobijedili Maribor rezultatom 3:0, a naš Edin Džeko je odmarao i susret je odgledao s klupe.

Utakmicu je obilježio prekid sredinom drugog poluvremena zbog navijačkih nereda, a nastavljena je tek nakon pola sata.

Turski navijači preskočili su ogradu i upali na istočnu tribinu. Razlog tome je krađa jednog od njihovih transparenta. Policija je nakon nekoliko minuta uspjela smiriti situaciju, a navijači Fenerbahčea su izbačeni.

Turci su i u prvom susretu slavili sa 3:1, a do nove pobjede su stigli golovima Kahvečija u 17., Szymanskog u 77. i Tadića u 79. minuti. Fenerbahče će u play-offu igrati protiv nizozemskog Twentea.

Nogometaši Hajduka doživjeli su ubjedljiv poraz od PAOK-a rezultatom 3:0 u revanš susretu 3. kola Konferencijske lige i nakon 0:0 u prvom meču, eliminisani su iz ovog takmičenja.

Pogotke za domaće postigli su Stefan Schwab u 12. minuti iz penala, te Andrija Živković u 79. i 85. minuti. Splićani mogu žaliti za propuštenim šansama na startu, što ih je koštalo eliminacije.

Nogometaši Osijeka pobjedom 3:2 protiv Adana Demirspora na svojoj Opus Areni u uzvratom susretu 3. pretkola oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi ove sezone.

Adana je povela golom Yusufa Sarija (31’), Osijek je preokrenuo preko Darka Nejašmića (42’), Mije Caktaša (59’) i Šime Gržana (82’-11m), da bi na konačnih 3:2 smanjio Yusuf Erdogan (90+1).

U prvoj utakmici Adana je slavila sa 5:1 i prošla dalje bez većih problema.

Rijeka je pobijedila B36 Torshavn s 2:0 i tako s ukupnih 5:1 izborila plasman u play-off gdje će im rival biti francuski Lille.

Rijeka je do vodstva stigla u 14. minuti golom Marca Pašalića. Konačnih 2:0 postavio je u 82. minuti Alen Grgić.