GOŠK krupnim koracima korača ka Premijer ligi, pobjede Rudara i Zvijezde

Prva liga FBiH, 10. kolo

Pobjede u 10. kolu Prve lige FBiH upisali su GOŠK, Rudar i Zvijezda.

U Gabeli je GOŠK s 2:1 slavio protiv Simm Baua i to nakon preokreta.

Poturalić je doveo goste u vodstvo u 28. minuti iz penala, da bismo vidjeli preokret na samom otvaranju drugog dijela. Strijelci za GOŠK u 49. i 54. minuti bili su Nižić i Dujaković.

Rudar je u Kaknju s 4:0 “pomeo” Radnički iz Lukavca. Za kakanjski tim Imamović je postigao prvi gol u prvom dijelu igre, da bi Muminović i Zukić zapečatili sudbinu gostiju u drugih 45 minuta. Kao “šlag na tortu” jedan fudbaler Radničkog je pred kraj utakmice za konačnih 4:0 skrenuo loptu u svoju mrežu.

Zvijezda je stvari protiv Travnika riješila već u prvom poluvremenu, a konačan rezultat utakmice bio je 2:0. Strijelci za tim iz Gradačca bili su Fačić i Škrijelj.

Na tabeli vodi GOŠK s 27 bodova i s impresivnom gol razlikom od 20:3. Prvi pratioc je ekipa Rudara koja ima 19 bodova, dakle zaostaju već osam i GOŠK je definitivno ponovo pokazao da je glavni kandidat za plasman u viši rang.

Zvijezda se popela na peto mjesto sa 17 poena, dva manje na šestom mjestu ima Simm Bau, Radnički je deveti s 12, dok je Travnik pretposljednji sa samo devet bodova.