PSG razbio Bayern, Manchester United protutnjao Moskvom

GRUPE A, B, C i D

Večeras je završeno drugo kolo Lige prvaka utakmicama u grupama A i B. Zanimljivo, na četiri utakmice nije bilo neriješenog rezultata. Dvije pobjede su zabilježili domaćini, a dvije gosti.

Grupa A

CSKA Moskva – Manchester United 1:4

Manchester United je bez problema slavio u Moskvi, a pitanje pobjednika je bilo riješeno nakon samo 27 minuta igre. Lukaku je u 4. minuti doveo goste u vodstvo na Martialovu asistenciju, a potom je asistent prvog pogotka pogodio iz penala u 19. minuti susreta. Potom su Martial i Lukaku ponovili sličnu akciju kao iz 4. minute, te je nakon samo 27 minuta na semaforu stajalo 0:3. Četvrti pogodak Crveni đavoli su postigli u 57. minuti, a strijelac je bio Mkhitaryan. Konačnih 1:4 u 90. minuti postavio je Kučaev koji je samo šest minuta ranije ušao u igru.

Basel – Benfica 5:0

Švicarska ekipa je upisala pobjedu i zakucala Portugalce na dno. Već u 2. minuti Lang je doveo domaću ekipu u vodstvo. U 20. minuti Benfica je imala korner, a u kontranapadu koji j trajao manje od 10 sekundi Basel je udvostručio prednost. Asistent je bio Steffen, a realizator Oberlin. Van Wolfswinkel je u 59. minuti postigao pogodak iz penala za 3:0, a nakon što su gosti ostali s igračem manje nakon crvenog kartona Almeide Basel je zabio još dva pogotka. Na 4:0 povisio je Oberlin u 69. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Riveros u 77. minuti meča.

Grupa B

PSG – Bayern 3:0

Parižani su očitali nogometnu lekciju Bayernu i zasluženo su upisali pobjedu. Već u 2. minuti Neymar je napravio dar-mar po lijevoj strani i potom asistirao Alvesu koji “probija” Ulreicha za 1:0. U 31. minuti PSG je izveo sjajan kontranapad, Mbappe je asistirao Cavaniju koji je iz prve zakucao loptu sa 20 metara za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Neymar u 63. minuti nakon Mbappeove asistencije.

Anderlecht – Celtic 0:3

Gosti iz Škotske su napravili malu senzaciju i osvojili su tri boda u ovom duelu. Gosti su došli u vodstvo u finišu prvog poluvremena. Lijepu akciju Celtica pogotkom je završio Griffiths, a asistenciju je upisao Tierney. Drugi pogodak škotski prvak je postigao nakon velike greške odbrane domaće ekipe u 50. minuti. Roberts je osvojio loptu pred kaznenim prostorom Anderlechta, zatim je šutirao, a nesretni Kara je skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Konačnih 3:0 postavio je Sinclair u 90+2. minuti susreta. Jozo Šimunović je odigrao svih 90 minuta u sastavu gostiju.

Večerašnjim utakmicama u grupama Ci D je zaključeno drugo kolo Lige prvaka. U derbiju kola sastali su se Atletico Madrid i Chelsea. Gosti su slavili nakon preokreta rezultatom 2:1, dok su pobjede teškom mukom ostvarili Juventus i Barcelona.

Grupa C

Atletico Madrid – Chelsea 1:2

U derbiju kola Chelsea je slavio nakon preokreta kod Atletica u Madridu. Na prvi pogodak čekalo se do 40. minute. Nakon kornera David Luiz je napravio glupost i skrivio penal, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Griezmann koji je šutirao snažno po sredini gola za 1:0. Nakon tačno sat vremena igre Chelsea je došao do izjednačenja. Hazard je bio asistent, a Morata je pogodio za poravnanje rezultata. Pobjedu Plavcima donio je rezervista Batshuayi u 90+4. minuti susreta.

Qarabag – Roma 1:2

Roma je slavila u Azerbejdžanu pogocima Manolasa i Džeke, dok je počasni pogodak za domaćina postigao Pedro Henrique. Više o ovom meču možete pročitati ovdje.

Grupa D

Juventus – Olympiacos 2:0

Juventus je dugo stezao obruč oko gola gostiju, ali nakon prvih 45 minuta se otišlo na odmor bez pogodaka. Golman gostiju Proto je morao po loptu u svoju mrežu u 69. minuti. Higuain, koji je samo devet minuta ranije ušao u igru, se najbolje snašao u kaznenom prostoru Olympiakosa nakon ubačaja Alexa Sandra, te je pogodio za 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Mandžukić u 80. minuti na poprilično sretan način. Miralem Pjanić je trebao početi susret u prvih 11 Juventusa, ali je povrijedio mišićna zagrijavanju te nije bio u konkurenciji za igru.

Sporting Lisabon – Barcelona 0:1

Barcelona se mučila sa Sportingom, a do vodećeg pogotka uspjela je doći uz veliku dozu sreće u 49. minuti. Messi je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa desne strane, lopta se odbila najprije od Suareza, a potom od Coatesa i završila u mreži nemoćnog Rui Patricija. Ispostavilo se da je to bio jedini pogodak na meču.