Fenomenalni Ismail Barlov isplivao još jedno zlato na mitingu u Kairu

Paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine Ismail Barlov nastavio je sa sjajnim rezultatima i drugog dana takmičenja na mitingu Svjetske serije u Egiptu.

Takmičar Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva danas je nastupio u disciplini 50 metara prsno i osvojio zlatnu medalju u seniorskom A finalu. Njegov klupski i reprezentativni kolega Ismail Zulfić u jutrošnjim kvalifikacijama uspio se plasirati u juniorsko finale, te nastup završio na šestom mjestu.Bh. dvojac je jučer prvog dana takmičenja u Kairu također briljirao. Ismail Barlov je u disciplini 150 metara miks s isplivanim državnim rekordom i potvrđenom drugom A normom za Paraolimpijske igre u Parizu 2024. godine, osvojio srebrnu medalju u seniorskoj, te zlatnu u konkurenciji juniora.

Ismail Zulfić je bio na 200 miks srebrni među juniorima uz također isplivan državni rekord.

Paraplivačka reprezentacija Bosne i Hercegovine predvođena selektorom Amelom Kapom, nastup u Kairu završava u nedjelju kada će Barlov i Zulfić nastupiti u disciplini delfin.