-TopSLIDERukometSport

Hrvatska doživjela novi poraz na rukometnom Euru i definitivno ostala bez šansi za polufinale

Rukometna reprezentacija Hrvatske je doživjela novi poraz na rukometnom Euru, a ovaj put je od izabranika Gorana Perkovca bila bolja selekcija Islanda rezultatom 35.30.
U teoriji je Hrvatska mogla s pobjedom u ovom susretu da se nada plasmanu u polufinale, ali su im se morali poklopiti brojni rezultati, no jasno je da je s ovim porazom to sada nemoguće te su Hrvati i definitivno ostali bez šansi za plasman među četiri najbolje selekcije na Euru.Krenimo redom. Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu i u dva navrata imala četiri gola prednosti nakon čega su se Islanđani brzo vratili u utakmicu i poveli 12:11, a u 24. minuti susreta su poveli dva razlike, bilo je 15:13. Ipak, Hrvati se nisu predavali te su napravili seriju 5:0 i poveli 18:15 da bi Islanđani do kraja prvog dijela postigli jedan gol i to sa sedam metara pa se na odmor otišlo pri rezultatu 18:16.

Efikasan rukomet se nastavio i u drugom dijelu utakmice pa je Island u 37. minuti susreta došao na plus dva, bilo je 21:19. Uslijedio je timeout Gorana Perkovca na što su Hrvati odgovorili sa dva brza gola i izjednačenjem rezultata, bilo je 21:21. Nakon što se dugo vremena igralo gol za gol, Islanđani su u 48. minuti iskoristili grešku Hrvata i ponovo otišli na dva razlike, bilo je 27:25.

Islanđani su potom iskoristili još jednu grešku Hrvata i pogodili za 28:25 nakon čega je uslijedio timeout Gorana Perkovca koji nije pomogao našim komšijama koji su još jednim porazom i definitivno ispali sa rukometnog Eura.

Islanđane je do pobjede vodio Bjarki Elisson sa osam golova dok su Odinn Thor Rikharsdsson i Aron Palmarsson dodali po šest, a Bjorgvin Pall Gustavsson je susret završio sa 12 odbrana.

Kod Hrvata je najbolji bio Marin Jelinić sa šest golova dok su Duvnjak, Načinović, Cindrić, Srna i Klarica postigli po četiri, a golmani su imali 12 odbrana. Dominik Kuzmanović je imao deset, a Matej Mandić dvije intervencije.

U posljednjem kolu grupne faze Hrvati će igrati protiv Njemačke dok će Island odmjeriti snage s Austrijom.