Porto nakon drame u četvrtfinalu!

Revanš meč osmine finala Lige prvaka

Večeras je na stadionu Dragao odigran revanš meč 1/8 finala Lige prvaka između Porta i Rome. Roma je u prvo meču na Olimpicu slavila sa 2:1, ali je Porto večeras uspio anulirati zaostatak.

Imao je Porto 2:1 nakon regularnih 90 minuta, a nakon produžetaka i gola Tellesa sa bijele tačke domaći su stigli do 3:1 i plasmana u četvrtfinale Lige prvaka.

U uvodnim minutama utakmice nije bilo većih prilika. Igralo se oprezno između dva šesnaesterca i čekala se greška protivnika.

Nju je prvi dočekao Porto jer je Kostas Manolas izgubio jednu loptu na sredini terena. Uslijedio je brz napad domaćih kojeg je golom završio Soares u 26. minuti.

Radost domaćih navijaća krajala je vrlo kratko jer je samo 10 minuta kasnije Roma dobila penal nakon faula Militaa nad Perottijem, a siguran sa bijele tačke za 1:1 je bio Daniele De Rossi. To je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Na samom početku drugog poluvremena nakon jednog kornera u dodavanju je pogriješio Karsdorp, uslijedio je centaršut Corone, a na pravom mjestu je bio Marega koji je pogodio za novu prednost Porta 2:1.

Do kraja regularnog toka susreta obje ekipe su imale po jednu dobru priliku, ali rezultat se nije mijenjao. Treba reći i to da su Pepe i Džeko u drugom poluvremenu imali jedan zanimljiv duel nakon kojeg su obojica dobili po žuti karton.

Kako je prvi meč na Olimpicu završen pobjedom Rome od 2:1, nakon 90 minuta i rezultata 2:1 u korist domaćih prešlo se na produžetke.

Prvi produžetak je donio tvrdu, “rovovsku” borbu bez većih šansi, da bi u drugom Edin Džeko imao dvije sjajne prilike da riješi pitanje putnika u četvrtfinale. Prvo je u 111. minuti šutirao preko gola iz odlične pozicije, da bi se samo par trenutaka kasnije našao u još boljoj situaciji, pokušao prebaciti golmana Porta, ali uputio jako slab šut.

Sve je slutilo na penal lutriju, a onda Čakir u 114. minuti dosuđuje penal za Porto. Florenzi je povukao Fernanda, a Čakir konsultovao VAR i pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Telles i u 117. minuti pogodio za 3:1 i ispostavilo se plasman Porta u četvrtfinale.