RukometSport

Poznati parovi polufinala EP-a: Rukometaši Francuske napravili veliki fair-play potez i pomogli domaćinu

Rukometna reprezentacija Francuske savladala je selekciju Mađarske rezultatom 35:32 i tako je riješila sve dileme u ovoj grupi kada je u pitanju drugi polufinalist Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

U polufinale se tako plasirala Njemačka koja večeras treba odigrati susret protiv Hrvatske, ali s obzirom na trijumf Francuza, već je jasno da su prošli dalje.

Iako je Francuska još ranije osigurala plasman u polufinale i u ovom meču igrali su u najjačem sastavu, te su pokazali nevjerovatan fair-play.

Mađarska je dobro otvorila utakmicu i povela 6:3, ali su Francuzi fantastičnom serijom otišli na +6 (20:14). Ipak, do poluvremena Mađarska je smanjila na 20:18 i produžila nadu.U nastavku je u jednom trenutku bilo i neriješeno, ali Mađari nisu mogli više od časnog poraza i moraju se zadovoljiti trećem mjestom u grupi.

Najefikasniji u redovima Francuske bili su Remili sa sedam i Mem sa šest golova, a kod Mađara su se istakli Banhidi i Rosta sa po pet pogodaka.

Tako su poznata oba polufinalna para koja će se igrati u Lanxess-Areni u Kolnu. U petak 26. januara sastat će se Danska i Njemačka (17:45), dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti Francuska i Švedska (20:30).