Željezničar se obrukao u Tuzli, i dalje bez boda u gostima

U prvoj utakmici današnjeg programa 16. kola Premijer lige BiH, Tuzla City je na svom terenu ubjedljivo savladala Željezničar sa 3:0.

Saudijski trener Hakeem Al-Tuwaijri neće po dobrom pamtiti svoju prvu zvaničnu utakmicu na klupi kluba sa Grbavice, koji je danas na Tušnju već nakon pet minuta gubio sa 2:0.

Već nakon 30-ak sekundi, Nukić je pogodio za vodstvo Tuzle od 1:0, da bi isti igrač u petoj minuti zabio za 2:0.

U prvom poluvremenu utakmice na terenu je postojao samo jedan tim. Tuzla City je u 27. minuti mogla i do četvrtog gola, ali je Muftić uz pomoć stative spasio svoj gol.

Pet minuta kasnije, Bihorac pogađa za 3:0 i potpunu katastrofu Željezničara, koji se do kraja utakmice nije uspio konsolidovati.

Obje ekipe su imale nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Tuzla City je upisala svoju tek treću pobjedu u ovoj sezoni, dok je Željezničar zabilježio i osmi poraz u isto toliko gostujućih utakmica u Premijer ligi ove sezone.

Drugi meč ovog kola od 16 sati igraju Sloga Meridian i Borac.