Nevjerovatni Bellingham donio pobjedu Realu u 90. minuti El Clasica

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barcelonu u još jednom sjajnom El Clasicu rezultatom 3:2 i na taj su se način dodatno primakli novoj tituli prvaka Španije.

Odmah na startu utakmice viđen je gol. Raphinha je centrirao iz kornera, a Christensen u šestoj minuti glavom donosi prednost gostima na Bernabeuu.

Dvije minute nakon toga velika šansa za Viniciusa. Proigrao ga je sjajno Modrić, ali Brazilac šutira tik preko gola.

Barcelona je mogla do drugog pogotka u 14. minuti. Lijepa solo dionica Yamala je to bila, ali Lunin je zaustavio njegov udarac.

Penal za Real Madrid u 16. minuti. Cubarsi ga je napravio, Vinicius preuzima odgovornost i rutinski bez problema pogađa za poravnanje rezultata.

Robert Lewandowski prijeti u 25. minuti. Njegov udarac glavom ide tik iznad prečke, da bi tri minute kasnije Lunin ponovo zaustavio pokušaj Yamala.

Poluvrijeme se sa prilikama završava šansom za goste. Gundogan iz slobodnog udarca šutira tik preko gola.

Igrala se 69. minuta kada Fermin Lopez pogađa za 2:1 nakon što je pokupio jednu odbijenu loptu, no samo četiri minute kasnije Vazquez na asistenciju Viniciusa vraća stvari na početak.

Ter Stegen zaustavlja pokušaj Viniciusa Juniora u 78. minuti, no prva minuta sudijske nadoknade donosi novi gol i tri boda Realu. Junak je bio nevjerovatni Jude Bellingham.

Sjajni Englez je nakon jedne kontre zakucao loptu u mrežu i donio domaćima ogromna tri boda u 90. minuti utakmice.

Real Madrid je sada prvi s 81 bodom. Ima 11 više od Barcelone šest kola prije kraja i gotovo sa sigurnošću Kraljeve možemo proglasiti novim-starim prvacima Španije.