Borac – Velež 2:0

U jednom od derbija 21. kola Premijer lige BiH Borac je u Banaluci savladao Velež s 2:0.

Po jako neuslovnom i teškom terenu uz obilne snježne padavine nije bilo jednostavno nogometašima domaćeg i gostujućeg tima igrati svoj najbolji nogomet, a u takvim uslovima bolje se snašao Borac, koji je uspio u nastavku slomiti veliki otpor oslabljenih gostiju iz Mostara.

Već na startu šansa za Borac, Meleg je pucao iz slobodnjaka s 20-ak metara, no Bogdanović je odbranio. Potom Brkić šutira s 25 metara u 14. minuti – pored gola. Meleg u 25. minuti opet pokušava iz slobodnjaka, živi zid je bio dobro postavljen.

Zatim u 27. minuti Brkićev udarac zaustavlja Bogdanović, Cvijanović ne uspijeva doći do lopte, propada nova šansa za Banjalučane. Bogdanović je nastavio da brani, sve žešći bili su Borčevi napadi.

U 30. minuti Lukić ne koristi zicer i promašuje cijeli gol sa samo pet metara. Prvu pravu šansu Velež je imao uj 42. minuti, ali udarac Zeljkovića nije bio najprecizniji.

Diskutabilne odluke na štetu Veleža

Imao je Velež niz šansi na početku drugog dijela. a Peco ne koristi veliku šansu, da bi sve to bilo kažnjeno u 59. minuti. Megel šutira s 30-ak metara, lopta je odskočila i prevarila Bogdanovića.

Veliku šansu Velež je imao preko rezerviste Anđušića, koji je dobro gađao na asistenciju Pece, ali je odbranio golman Banjalučana. I opet stiže kazna. Kontra Banjalučana, na kraju je Cvijanović zatresao mrežu svog nekadašnjeg tima za konačnih 2:0. Lukić je bio asistent.

Inače, pogodak je pao iz diskutabilne situacije jer je izgledalo kao da je Cvijanović u nedozvoljenoj poziciji. Diskutabilna je bila i situacija kada je, prije žutog kartona Brandaa, Zeljković ležao na travi u šesnaestercu Banjalučana, a gosti tražili penal. Sudija Kazalagić procijenio je da to nije bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Još jedna diskutabilna situacija na samom kraju meča kada gosti traže igranje rukom jednog igrača Borca, ali sudije se ne oglašavaju.

Borac se današnjom pobjedom učvrstio na trećem mjestu i sve je bliže ostvarivanju svog cilja, a to je svakako plasman u Evropu jer nerealno je očekivati da ekipa Borca može da ugrozi lidera tabele, ekipu Zrinjskog.

FK Borac: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Cvijanović, Brkić, Jović, Molls, Vojnović, Lukić, Meleg.

FK Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Isić, Haskić, Vehabović, Dejanović, Džanković.