-TopSLIDEKošarkaSport

Igokea nokautirana u Skenderiji: Bosna Meridianbet u finalu Kupa “Mirza Delibašić”

Nevjerovatna partija Studenata

U prepunoj maloj dvorani Skenderije odigrano je drugo polufinale Kupa “Mirza Delibašić” u kojem su snage odmjerili domaćin KK Bosna Meridianbet i Igokea, a na kraju utakmica slavila je Bosna rezultatom 86:69  i zasluženo izborila finale u duelu protiv favorizovane Igokee.

Bosna sjajno otvara meč. Fenomenalni su bili u prvom periodu koji su dobili rezultatom 26:16.

Dvocifrenu prednost Studenti su održavali do finiša druge četvrtine akda Igokea pravi mini seriju i na odmor se odlazi rezultatom 41:37 u korist Bosne.

Treća četvrtina donosi ponov oblju igru sarajevskog tima. Odlična odbrana, vrlo mirni napadi odveli su Bosnu ponovo na dvocifrenu prednost.

Početkom posljednje četvrtine, domaćini koriste greške Igosa i osam minuta prije kraja bilo je +12, na semaforu je pisalo 63:51 za KK Bosna Meridianbet. Nakon toga Bosna ide i na +17 (68:51) i tu je utakmice bila odlučena. Bosna je imala i 24 poena prednosti u posljednjoj četvrtini.

Do kraja utakmice konačnih i velikih 86:69 za Studente.

U redovima Bosne sjajan je bio Vojin Ilić sa 19 poena i pet skokova, Haris Ćurevac je ubacio 14 poena, dok je Dontay Caruthers postigao 13 poena, a Milivoje Božović je susret završio sa 12 poena.

Kod Igokee Nikola Marić je ubacio 18 poena i dodao šest skokova, Edin Atić je ubacio devet poena i dodao četiri asistencije.

U prvom polufinalu Široki je nakon preokreta u posljen djoj četvrtini savladao ekipu Leotara rezultatom 73:66.