NogometSportVisoko

Idriz Džafić u timu kola Prve lige FBiH

U derbiju u Gradačcu, Zvijezda bolja od Rudara, domaće pobjede visočke Bosne, GOŠK-a, Sloge Simin Han, Čapljine, kiks Travnika protiv Bratstva, Goraždani i Bosna Sema lako sa Novim Travnikom i Orašjem.

Derbi ovog kola je odigran u Gradačcu gdje je domaća Zvijezda ugostila jednog od kandidata za prvo mjesto, Rudara iz Kaknja. Domaći su zaslužuno slavili, golom Huseinbašića u petoj minuti iz penala. To je bila utakmica, veoma borbena, igralo se oštro, pa je pokazalo 10 žutih kartona, od ćega domaćima čak osam.

Lider visočka Bosna je ugostila ekipu banovićke Budućnosti koju je savladala minimalno, uz brojne šanse, te je zadržala lidersku poziciju. Već u prvoj minuti Fahrudin Kovač je imao veliku priliku, ali je sa dva metra uzdrmao prečku golmana Mujkića. Pet minuta kasnije Idriz Džafić je zatresao mrežu gostiju. U nastavku dominacija domaćih, šanse , a u završnici prvog poluvremena gosti su se malo “trznuli”, ali je na tome i ostalo. U nastavku Džafić i Cana su imali prilike, ali su bili neprecizni. Ostalo je 1:0, Bosna je stigla do 15. pobjede i sve je bliže eliti bh. fudbala, a u prilog im ide i poraz drektnog konkurenta Rudara u Gradačcu.

U Čapljini pred rekordnim brojem gledalaca u ovom kolu, njih 600, odigran je derbi začelja između domaće istoimene ekipe i mostarskog Veleža. Čapljinci su prvi zaprijetili preko svog najboljeg igrača, Salke Jazvina, imali su i Rođeni svoje šanse, u finišu prvog poluvremena Isić je bio nespretan, ali je golman Čapljine spasio poravnanje rezultata. U drugom poluvremenu Nikola Rodin je na jednu odbijenu loptu golmana Veleža, Abdihodžića, u 47 minuti, pogodio za veliko slavlje domaćih.

Veoma dobru utakmicu na travničkoj Piroti su odigrali domaći Travnik i Bratstvo iz Gračanice, domaćini su imali terensku premoč, ali su morali spašavati bod.

Već u šestoj minuti Hasanhodžić je sjajno šutirao iz voleja, ali je lopta za malo otišla pored stative gostiju. Jusufbašić je u 16 minuti imao priliku,pa potom Ćivić, ali se na odmor otišlo, sa nepopularnim rezultatom. U drugom dijelu gosti su preko Kuduzovića imali šansu, ali je pogodio spoljni dio mreže domaćih. Najbolji strijelac lige, Jusufbašić je pogodio prečku, pa, onda Zukić šutira pored gola Gračanlija. Pejić u 61 minuti trese okvir gostiju, da bi Zajmović imao dvije šanse, ali lopte nije htjela u gol, i potom slijedi kazna za domaće, u 86. minuti, Ermin Mulahusejnović pogađa za, 0:1. Dvije minuta poslije Zajmović poravnava rezultat, mada je Zukić imao priliku za potpuni preokret na ovoj utakmici, ali je ostalo,1:1.

Goražde je u ovom kolu ugostilo ekipu Novog Travnika, domaćima je bila prijeko potrebna pobjeda, da bi u posljednja četiri kola odigrali bez puno optrerečenja. Za to se pobrinuo Samir Čakar koji je sa svoja tri gola donio prijeko potrebne bodove svojoj ekipi.

Fudbaleri Sloge iz Siminog Hana su “petardom” ispratili goste iz bihaćkog Jedinstva, te su došli do treće pozicije na prvoligaškoj tabeli, uz osvojena 44 boda, četiri manje od lidera visočke Bosne. Ova utakmica nije krenula po želji domaćih jer su Bišćani prvi stekli rezultatsku prednost preko Galina, u 18. minuti. U 34. minuti slijedi izjednačenje, kada Isanović nakon kornera pogađa mrežu gostiju, mada su gosti tražili faul nad golmanom.
U sljedećoj minuti gosti ostaju bez igrača, drugi žuti karton dobija Miloš Galin. Kada su svi očekivali kraj prvog dijela, najbolji strijelac Sloga, Igor Radovanović je pogodio za 2:1. U 48. minuti Mirel Ibrahimović je postigao gol za povećanje prednosti domaćih, 3:1, a četiri minute potomRadovanović je na asistenciju Šinika povećao na 4:1. U 62. minuti, ponovo je asistentŠinik, a strijelac Ibrahimović za konačnih 5:1.

Drugoplasirani GOŠK koji ima dva boda manje od Bosne, Visoko u ovom kolu je ugostio Radnički iz Lukavca. Na otvaranu utakmice gosti su preko Danijela Aljukića šokirali Gabeljane, domaći se vraćaju u utakmicu u 24. minuti golom Darka Đajića. Velika tri boda GOŠK-u je donio njihov najbolji strijelac, Jablaničanin, Mirsad Ramić u 49. minuti.

Na Koševu na stadionu Asim Ferhatović-Hase malobrojni gledaoci u prvom poluvremenu nisu imali što vidjeti, mreže su ostale netaknute u susretu između domaće Bosna Seme i Orašja. U drugom dijelu domaći su dodali puni gas i sa tri gola u mreži ispratili svoje goste (Mujić, Oglečevac,Murga).

U ovom kolu postignutO je 20 golova, sudije su pokazale 38 žutih kartona i pet crvenih kartona, ukupno je bilo 2.150 gledalaca, a najviše ih je bilo u Čapljini 600.

Idealni tim 26. kola,

Namik Mustafić (Bratstvo),Armin Mujčić (Zvijezda),Nedim Oglečevac (Bosna Sema), Dženan Zajmović (Travnik),Darko Đajić (GOŠK), Igor Radovanović (Sloga,SH), Ermin Huseinbašić (Bratstvo), Idriz Džafić (Bosna Visoko), Mirel Ibrahimović (Sloga, SH), Samir Čakar (Goražde), Nikola Rodin (Čapljina).).

Goražde-Novi Travnik 3:0, (Čakar 6’, 26’, 64’),
Sloga-Jedinstvo 5:1 (Isanović 34’, Radovanović 45+1 ‘, 52’, Ibrahimović 48 ‘, 62’, /Galin 18’),
Čapljina-Velež 1:0 (Rodin 47’),
Travnik-Bratstvo 1:1 (Zajmović 88'/ Mulahusejnović 86’) .

Parovi 27. kola, subota, 20. maj 2017 u 17,00 sati,

Banovići: Budućnost-Zvijezda, Kakanj: Rudar-GOŠK, Lukavac: Radnički-Travnik, Gračanica:Bratstvo- Jedinstvo, Goražde: Goražde-Sloga (SH),Novi Travnik : Novi Travnik-Čapljina, Orašje: Orašje-Bosna, Mostar: