Nevjerovatni Džeko zabio hat-trick i lansirao se na vrh liste strijelaca!

U okviru 10. kola turske Super Lige Fenerbahče je s 0:5 slavio kod Pendikspora. Edin Džeko postigao je hat-trick.

Igrala se 31. minuta kada su gosti poveli. Vrlo zbunjujuća situacija u kojoj smo mislili da je Edin Džeko u gužvi zatresao mrežu, no autogol postiže golman domaćih nakon ubačaja Osayi-Samuela.

Dvanaest minuta kasnije Kahveci je povisio na 0:2, a onda drugo poluvrijeme i show i hat-trick Edina Džeke.

Prvo je Dijamant pogodio u 65. minuti. Szymanski ga je uposlio, a on trese mrežu za 0:3.

Drugi gol Dijamant postiže dvanaest minuta kasnije, da bi u 87. minuti kompletirao hat-trick za konačnih 0:5.

Stigao je Džeko tako do desetog gola i ligi ove sezone i izjednačio se na vrhu liste strijelaca s Maurom Icardijem iz Galatasarayja.

Fenerbahče je preskočio Galatasaray na tabeli. Sada ima maksimalnih 30 poena, dok rival iz Istanbula ima dva manje. Pendikspor je 18. sa sedam bodova.

Osim ovih golova, Edin Džeko je postigao dva u Konferencijskoj ligi, ima i sedam asistencija u svim takmičenjima, te je apsolutno prvo ime Fenerbahčea ove sezone kojem je ovo bila 19. pobjeda u 19 zvaničnih utakmica.