REAL – PSG 3:1 Benzema hat-trickom izbacio PSG iz Lige prvaka

Noć za pamćenje u Madridu: Realovo ludilo u posljednjih pola sata i tri gola Benzeme za četvrtfinale
PSG ispao

U derbiju nokaut faze Lige prvaka sastali su se Real Madrid i PSG, a Francuzi su nakon 180 minuta ispali. Real ide dalje nakon 3:1 (0:1), no Parižani će itekako da žale…

Prvi meč odigran u Parizu završen je rezultatom 1:0, a jedini gol zabio je Kylian Mbappe u samoj završnici. Ponovo je PSG poveo, ponovo Mbappe. 23-godišnji francuski reprezentativac bio je nezaustavljiv večeras za odbranu Kraljeva, ali nije mogao sam. Domaćin je s tri gola u posljednjih pola sata došao do pobjede koja mu je donijela novo četvrtfinale Lige prvaka.

Prva prilika na večerašnjoj utakmici viđena je u 13. minuti. Mbappe je izašao sam ispred golmana Reala, ali Courtois je spasio Madriđane. Probao je desetak minuta kasnije Neymar, ali je Courtois odbranio.

Real uzvraća u 25. minuti. Benzema šutira s nekih 22-23 metra, ali lopta ide malo pored gola uz intervenciju Donnarumme. Mbappe prvi put Realovu mrežu trese u 34. minuti, ali je bio u ofsajdu.

Benzema u 37. minuti glavom gađa, lopta odlazi pored gola Parižana. I onda u 39. minuti PSG zasluženo stiže do vodstva. Neymar je izbacio Mbappea, ovaj izašao sam pred gol Reala i sigurnim udarcem savladao belgijskog golmana.

Real je bio nešto bolji na početku drugog dijela, ali nije imao prave šanse, dok je PSG uporno prijetio iz kontri, a Mbappeu je poništen zbog nedozvoljene pozicije još jedan gol.

U 61. minuti Donnarumma je bio neoprezan, velika greška, na kraju je Vinicius asistirao Benzemi, koji postiže novi gol u Ligi prvaka i vraća Kraljeve u igru. S obzirom da je ukinuto pravilo gola u gostima, domaćinu je bio neophodan još samo jedan gol za produžetke.

Najbliže tome bio je Vinicius Junior u 81. minuti, ali je promašio zicer. Praktično je bio sam pred golom Donnarumme, ali je pucao preko gola. Pomalo ga je ova šansa i iznenadila.

Real se nije predavao, stigao je novi gol u 77. minuti. Magičan potez Luke Modrića, asistirao je Benzemi koji zabija za 2:1, a nedugo nakon toga Real stiže do trećeg gola. Ne treba govoriti ko je strijelac…

Prosto je nevjerovatno na kakav je način PSG propustio šanse i ispao od Reala, koji je u jednom momentu bio na koljenima.

Podsjetimo da su se u četvrtfinale jučer plasirali Liverpool, koji je eliminisao Inter, te Bayern koji je u revanšu razbio Salzburg sa 7:1. Večeras je svoj plasman dalje osigurao i Manchester City, koji je već u prvom meču, odigranom u Lisabonu, s 5:0 razbio Sporting.

Real M. – PSG 3:1 (Benzema 61, 76, 78/ Mbappe 39)

Real: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Nacho; Kroos, Valverde, Modric; Asensio, Benzema i Vinicius.

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes; Danilo, Paredes, Verratti; Mbappé, Messi i Neymar.