Hrvatska savladala Nizozemsku za plasman u finale Lige nacija

Hrvatska je prvi finalista trećeg izdanja Lige nacija. Izabranici selektora Zlatka Dalića nakon produžetaka i velike drame večeras su savladali Nizozemsku na roterdamskom De Kuipu.

Prvih pola sata meča u Roterdamu nije ponudilo previše uzbuđenja, da bi domaćin poveo u 34. minuti.

Strijelac je Donyell Malen. Odigrali su Nizozemci akciju po desnoj strani, a Wieffer je proslijedio loptu do usamljenog Malena na lijevoj. Napadač Borussije šutem iskosa neodbranjivo je pogodio dalji ugao Livakovićevog gola.

Hrvatska je izjednačila u 55. minuti, precizan s bijele tačke bio je Andrej Kramarić. Prethodno je neoprezni Gakpo faulirao Modrića u šesnaestercu Nizozemske.

Do potpunog preokreta dolazi u 73. minuti. Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Mario Pašalić se našao na pravom mjestu pred golom i udarcem iz prve pogodio za 1:2.

Nizozemska ipak uspjeva izjednačiti, praktično u posljednjim sekundama nadoknade. Odbijala se lopta po šesnaestercu Hrvatske i na kraju stigla do Langa, koji je pogodio za produžetke.

No, u dodatnih pola sata Oranjama nije bilo spasa. Hrvatska do novog vodstva stiže u 98. minuti. Bio je to prelijep gol Brune Petkovića. Modrić mu je dodao, a napadač Dinama se krasno okrenuo, riješio se čuvara i s dvadesetak metara pogodio.

Hrvatski reprezentativci prednost su povećali u 116. minuti, ovog puta je Modrić bio realizator najstrože kazne. Penal je skrivio Malacia, koji je srušio Petkovića u šesnaestercu.

Ispostavit će se da je 2:4 konačan rezultat, pobjeda naših susjeda.

U drugom polufinalu završnice Lige nacija sutra se sastaju Španija i Italija, susret se igra u nizozemskom Enšedeu.