Hrvatska porazila Bosnu i Hercegovinu u drugom kolu turnira u Zagrebu

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Hrvatske rezultatom 97:79 u drugom kolu turnira u Zagrebu. Naša reprezentacija se dobro držala do četiri minute pred kraj meča, a onda je Hrvatska serijom trica prelomila meč.

Prva četvrtina je završena rezultatom 19:16, a Hrvatska je na poluvremenu imala prednost rezultatom 40:37. Veću prednost je domaćin počeo stvarati početkom treće dionice igre kada su imali dvocifreni višak. Dobili su ovu četvrtinu igre rezultatom 28:19 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali višak od 12 poena.

Naša reprezentacija je u par navrata došla do minusa od sedam poena, jednom i na pet (82:77), ali je Hrvatska na kraju ipak pokazala bolji kvalitet.

Naš nacionalni tim je predvodio Elmedin Kikanović sa 17 poena, Andrija Stipanović je ubacio 15 poena, dok je Milan Milošević imao 12 poena. Na drugoj strani je briljirao Mario Hezonja sa 24 poena, dok je Krunoslav Simon ubacio 19 poena i imao 7 asistencija.