Hrvatska nije ostvarila san, Danci u finalu EP-a u rukometu

Drugi finalista Evropskog prvenstva u rukometu je reprezentacija Danske. Oni su večeras pobijedili Hrvatsku rezultatom 29:27. Danci će se tako na svom terenu za zlatnu medalju boriti s Francuskom.
Hrvatska javnost je s ogromnom pažnjom pratila polufinalni meč u Herningu jer je evropsko zlato jedino koje im nedostaje u bogatoj kolekciji medalja.Rukometaši Hrvatske su odlično otvorili susret i već nakon pet minuta imali prednost koju su dobrom igrom uspjeli sačuvati do kraja prvog poluvremena.Na pauzu se otišlo pri rezultatu 15:13 za Hrvate.U drugom dijelu utakmice, izabranici Slavka Goluže nisu uspjeli održati tako visok tempo igre, te su vrlo brzo izgubili prednost. Iako su imali sedmerac i dva igrača više, griješili su i Danska je izjednačila u 35. minuti, a samo minut kasnije i povela prvi put u ovom susretu.U nastavku su Danci održavali minimalno vodstvo od jedan-dva gola. U samom finišu utakmice povećali su prednost na tri gola. Tri minute prije kraja bilo je 28:25.Hrvati se nisu uspjeli vratiti pa je susret završen rezultatom 29:27.Danska će u finalu igrati s Francuskom, a Hrvatska za treće mjesto sa Španijom.