Haskić u 89. minuti donio veliku pobjedu Veležu u derbiju sa Željezničarom

Derbi susret 6. kola Premijer lige BiH između Veleža i Željezničara nije ispunio očekivanja, ali su ipak domaći upisali veoma važna tri boda golom postignutim u 89. minuti utakmice.

Utakmica je ovo koja je imala neslavan uvod kojeg su obilježile nemile scene na ulicama Mostara gdje je došlo do žestokog okršaja navijača jednog i drugog kluba.

Epilog svega je pet povrijeđenih osoba. Kod njih dvoje konstatovani su prelomi ruke, dvojica su pušteni na kućno liječenje, dok je jedna osoba zadržana u bolnici.

Što se tiče same utakmice ona je manje-više protekla u fer i korektnoj igri. Velež je bio za nijansu bolji i konkretniji što mu se na kraju i isplatilo.

Već u četvrtoj minuti utakmice lopta je završila na prečki gostiju iz Sarajeva nakon jednog centaršuta. Najvisočiji je bio Željin bek Jašarević koji je nepsretno reagovao i umalo postigao auto-gol.

Pet minuta kasnije možda i najbolja prilika za Plave na ovoj utakmici. Nakon kornera s lijeve strane, lopta je došla do Drine koji loše šutira pa je na kraju bio izblokiran. Odlična šansa je to bila.

Do kraja prvog dijela igre nije se vidjelo ništa što bi bilo vrijedno pomena i kao da se već tada moglo naslutiti da ovo neće biti meč za pamćenje.

U nastavku slična slika na terenu. Rođeni su imali blagu terensku inicijativu koju su ipak uspjeli krunisati golom i to pred sami kraj susreta.

Prije toga domaći su pogodili dvije prečke, jednu Halilović iz slobodnog udarca u 70., a drugu i Haskić u 75. minuti. Sa druge strane Željo je djelovao potpuno inferiorno u fazi napada.

Minut prije kraja regularnog dijela susreta Haskić trese mrežu Muftića i tako prekida krizu u kojoj se nalazio.

Bio je to napad Veleža iz auta. Igrači Željezničara su slabo pratili i upućen je centaršut. Lopta se odbila Drini od leđa i stigla do napadača Rođenih koji glavom pogađa za veliko slavlje domaće publike.

Do kraja meča golova nije bilo i Velež je upisao veoma bitna tri boda nakon tri utakmice u kojima nije znao za trijuf. S druge strane ovo je bio drugi poraz tima sa Grbavice.

U drugoj utakmici koja se igrala u istom terminu od 19:45 nogometaši Tuzle City su rezultatom 3:1 savladali ekipu Igmana.

Za domaće su pogađali Pantelić, Mašović i Hadžić, dok je gol utjehe za Konjičane postigao Mirsad Ramić.