Lewandowski ušao u Guinnessovu knjigu rekorda četiri puta

Fudbal – Napadač Bayerna

Napadač Bayerna iz Minhena Robert Lewandowski zvanično ušao je u Guinnessovu knjigu rekorda.

lewandowski-guinness-2

Lewandowski je u utakmici protiv Wolfsburga u septembru ove godine postigao čak pet pogodaka za devet minuta, odnosno u strijelce se upisivao periodu od 51. do 60. minuta meča. Tim fantastičnim poduhvatom Poljak se upisao i u Guinnessovu knjigu rekorda.

lewandowski-guinness-1

Srušio je tada čitav niz rekorda, a zbog četiri je završio u Guinnessovoj knjizi rekorda. Postigao je najbrži hat-trick, najbrže je stigao i do četvrtog i do petog gola, te je postao zamjena koja je postigla najviše golova na jednoj utakmici Bundeslige.

Podsjetimo, Wolfsburg je vodio 1:0 nakon 45 minuta igre protiv Bayerna, a onda je u drugom poluvremenu Pep Guardiola u igru ubacio Lewandowskog koji je preokrenuo utakmicu i od 51. do 60. minute postigao pet golova.