Haos i sudijska lakrdija zasjenili njegovu partiju iz snova: Tinejdžer junak Borca u Sarajevu

KO JE STEFAN MARČETIĆ

Fudbaleri Borca plasirali su se u polufinale Kupa BiH. Nakon što je prva utakmica četvrtfinala protiv Sarajeva završena 0:0, u revanšu su vodili rezultatom 2:1 do prekida.

Podsjetimo, iz tabora Sarajeva su izrevoltirani suđenjem Matea Muse odlučili napustiti utakmicu u 92. minuti.

Žestoko su reagovali na nekoliko sudijskih odluka tokom utakmice, a sve je kulminiralo kada je četvrti sudija Luka Bilbija pokazao da će se igrati samo još pet minuta, a onda i Musa svirao nepostojeći faul Miomira Đuričkovića nad fudbalerom Borca.

Dvostruki strijelac

O utakmici će se mnogo pričati zbog sudijskih odluka, poteza tabora Sarajeva, kazni koja očekuje Bordo tim.

Nažalost, neće se pričati o Stefanu Marčetiću, napadaču Borca koji nema ni 18 godina, a jučer je na Koševu postigao dva pogotka, u 23. i 61. minuti, od kojih je prvi bio zaista sjajan u same rašlje Rogićevog gola.

– Ne mogu da opišem koliko sam sretan. Hvala stručnom štabu na prilici da od prve minute zaigram u jednoj ovako važnoj utakmici, a hvala i svim saigračima.

Za ovo se trenira, i zbog ovog vrijede sva odricanja. Odigrali smo odličnu utakmicu i zasluženo smo u polufinalu Kupa BiH – rekao je Marčetić za zvaničnu stranicu Borca.

Trener Borca Vinko Marinović je iznenadio javnost kada je Marčetiću ukazao priliku od prve minute, a ovaj mu se odužio na najbolji način.

Šteta što su Marčetićeve majstorije zasjenili haos i sudijska lakrdija.

Trenutak za pamćenje

Stefan Marčetić je rođen 2. decembra 2006. godine u Prijedoru. Igra na poziciji napadača i dijete je Borca. Za reprezentaciju BiH do 19 godina je sakupio 11 nastupa i jednom se upisao u strijelce.

On je ove sezone odigrao 14 utakmica u Premijer ligi BiH za igrače do 19 godina i postigao je devet golova.

Inače, Marčetić je 11. marta 2023. godine ispisao historiju Borca, postavši najmlađi debitant tima iz Platonove u Premijer ligi BiH.

On je tog dana zaigrao u pobjedi protiv Tuzla Cityja (3:0) sa 16 godina, tri mjeseca i deset dana.