Liga Evrope: Sjajan rezultat Maribora, Ajax deklasiran, Juve lagano protiv Trabzona

Večeras su širom Starog kontinenta igrane utakmice 1/32 finala Evropa lige.

Vjerovatno najveći favoriti za osvajanje ovog takmičenja, ekipa Juventusa slavila je na domaćem terenu protiv ekipe Trabzona rezultatom 2:0, a jedini pogodak je postigao Pablo Osvaldo kojemu je to bio prvi pogodak u dresu Stare dame.

Gosti su mogli do poravnanja u 70. minuti, ali je nakon šuta Henriquea neopravdano poništen pogodak fudbalerima Trabzona, a to su domaći iskoristili, pa su preko Pogbe u 94. minuti utakmice stekli dva gola prednosti pred revanš.

Drugi talijanski predstavnik Fiorentina je slavila na gostovanju u Danskoj kod ekipe Esbjerga, bilo je 1:3. Viole je u vodstvo doveo Matri u devetoj minuti utakmice, ali već u narednoj minuti stiže poravnanje, a precizan je Pusić. Ipak, pobjedu ljubičastima iz Firence donose Iličić i Aquilani golovima u 15. i 37. minuti susreta.

Španska Valencija je u susretu koji se igrao u Nikoziji zbog nemira u Kievu savladala ”domaću”’ ekipu Dynamo Kieva rezultatom 0:2, a golove za špansku ekipu su postigli Eduardo Vargas u 79. i Feghouli u 90. minuti utakmice.

Još jednu gostujuću pobjedu ubilježila je ekipa Benfice koja je golom Lime iz 59. minute slavila na teškom gostovanju u Grčkoj kod ekipe PAOKa, a u gostima je slavio i Alkmaar kojemu je Viergever golom u 89. minuti donio pobjedu i vrijednu zalihu pred revanš.

Uz Juventus, jedinu domaću pobjedu zabilježili su fudbaleri Dnipra koji su zahvaljujući pogotku nesuđenog pojačanja Liverpoola Konopljanke sa jedanaest metara iz 81. minute susreta slavili protiv engleskog Tottenhama.

Derbi ove runde između Swansea i Napolija okončan je remijem bez golova. Velški Labudovi su tokom čitavog susreta su bili bolji rival, ali nikako nisu uspjeli da pronađu put do mreže gola Rafaela u prvom, odnosno Reine u drugom poluvremenu.

Ajax je na Amsterdam Areni doživio pravi debakl. Kopljanici su deklasirani od strane Salzburga sa 0:3. Gosti su sve tri pogotka postigli u prvom dijelu, dvostruki strijelac je bio Soriano, dok je treći gol djelo Manea.

Lazio je na Olimpicu dočekao Ludogorets te je poražen sa minimalnih 0:1. Intersantno da su oba tima promašili po penal te su susret okončali sa igrače manje. Ključni detalj se desio u 45. minuti kada je Berishu lijepim golom savladao Bezjak. Senad Lulić je zamijenjen u 68. minuti.

U Ljudskom vrtu gostovala je ekipa Seville, meč španskog tima sa Mariborom je okončan rezultatom 2:2. Domaći su poveli golom Tavaresa, gosti su preokrenuli golovima Gameira i Fazija. Remi te ujedno i sjajan rezultat slovenskom prvaku je donio Vršić.

Porto je na Dragau ispustio prednost od dva gola. Zmajevi su protiv Frankufrta poveli golovima Quaresmea i Varele, međutim njemački tim je za svega pet minuta stigao do poravnjanja. Heltona su savladali Joselu i saigrač Alex.