Poznati prvi četvrtfinalisti EL: Vlahović i Chiesa odveli Juve dalje, Šahtar doživio bruku

Ekipe Juventusa, Manchester Uniteda, Seville i Feyenoorda izborile su plasman u četvrtfinale Evropske lige u prvom večerašnjem terminu.

Najdramatičnije bilo je u duelu Freiburga i Juventusa. Nakon 1:0 za Staru damu u Torinu, s istim pobjednikom završen je večerašnji duel.

Prvi gol na utakmici postigao je Dušan Vlahović s bijele tačke u 45. minuti. Prethodno je crveni karton dobio Manuel Gulde.

Vlahoviću je VAR poništio još jedan gol u večerašnjoj utakmici, zbog ofsajd-pozicije, ali to nije odigralo bitnu ulogu i Juventus se plasirao dalje te će preko Evropske lige tražiti šansu da izbori Ligu prvaka naredne sezone.

Za konačnih Freiburg – Juventus 0:2 pogodio je Federico Chiesea u trećoj minuti nadoknade susreta.

Nevjerovatan trijumf upisala je ekipa Feyenoorda nad Šahtarom rezultatom 7:1, što je jedan od najtežih poraza u historiji slavnog ukrajinskog kluba.

S obzirom na pobjedu Manchester Uniteda nad Betisom rezultatom 4:1 u prvoj utakmici, u revanšu u Sevilli između istih rivala nije bilo drame.

United je slavio i večeras, ovoga puta rezultatom 1:0, a jedini gol na Benito Villamarinu postigao je Marcus Rashford, kojem je ovo 25. gol u evropskim takmičenjima. Postao je najmlađi igrač u historiji Uniteda koji je stigao do 25 evropskih golova.

Ekipa Fenerbahčea je golom Ennera Valencije s bijele tačke savladala Sevillu rezultatom 1:0, ali to nije bilo dovoljno da se izbori plasman dalje jer im je nedostajao još jedan gol.

Preostale četiri utakmice igraju se večeras, nakon čega ćemo saznati sve četvrtfinaliste Evropske lige.