Real se provukao u Varšavi, Juventusu samo bod protiv Lyona

U grupama E, F, G i H večeras je odigrano svih osam utakmica četvrtog kola Lige prvaka.

Sevilla je na svom terenu očekivano pobijedila zagrebački Dinamo sa visokih 4-0. Strijelci za španski tim bili su Vietto (31’), Escudero (66’), N'zonzi (80’) i Ben Yedder (87’), a domaćinu je dodatno olakšao posao Stojanović koji je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zaradio drugi žuti i automatski crveni karton.

U iste grupe H, Juventus je na svom terenu remizirao sa francuskim Lyonom 1-1. Stara dama povela je golom Gonzala Higuaina (13’) iz penala, a gostima je izjednačenje donio Tolisso (85’).

Monaco je na svom terenu deklasirao moskovski CSKA sa 3-0. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a strijelci za Kneževe bili su Germain (13’) i Falcao (29’ i 41’).

Njemački Bayer iz Leverkusena je na “White Hart Lane” stadionu bio bolji od londonskog Tottenhama minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Kampl (65’).

Jedinu utakmicu bez golova večeras su odigrali danski Kopenhagen i engleski prvak Leicester City. U istoj grupi Porto je minimalno na svom “Dragau” savladao Club Brugge, a strijelac jedinog gola bio je Silva (37’).

Iznenađenje večeri priredila je Legia iz Varšave koja je na svom terenu izvukla bod protiv Real Madrida, iako je gubila sa 0-2. Real je došao u vodstvo već na samom početku susreta golom Balea (1’), da bi prednost Kraljeva na 2-0 povisio karim Benzema (35’). Odjidja-Ofoe smanjio je rezultat do kraja prvog poluvremena (40’), a izjednačenje rezultata za domaće osigurao je Radović (58’). Do velikog preokreta Legia je došla preko Moulina (83’), ali je Kovačić dva minuta poslije postavio konačnih 3-3.

Borussia iz Dortmunda na svom stadionu večeras je minimalnim rezultatom porazila Sporting Lisabon, a gol je postigao Ramos (12’).