Zmajevi uz veoma lošu igru poraženi od Egipta 2:0

INNSBRUCK – Egipat dolazi u vodstvo od 2:0 preko Salaha u 64. minuti Gedo je doveo Egipat u vodstvo u 52. minuti
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u prijateljskoj utakmici u Innsbrucku nakon prvih 45 minuta s Egiptom igra neriješeno 0:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, uz blagu terensku inicijativu i nekoliko šansi Egipćana u prvih dvadesetak minuta. BiH je prvi šut na gol uputila u 30. minuti preko Lulića, koji je nekoliko minuta kasnije imao još jednu priliku, ali bez rezultata.

Do kraja poluvremena Salihović je imao priliku iz slobodnog udarca, ali je šutirao direktno u golmana egipatske reprezentacije.
Reprezentacija BiH susret je počela u sastavu: Begović, Bičakčić, Spahić, Kolašinac, Mujdža, Medunjanin, Salihović, Muratović, Lulić, Džeko, Ibišević.

Samiru Muratoviću, koji je od 1999. do 2010. godine odigrao 23 meča za reprezentaciju BiH, ovo je bio i oproštajni meč, a nakon deset minuta na terenu ga je zamijenio debitant Tino-Sven Sušić.

Reprezentacija BiH ima veliku podršku, s obzirom na to da je na tribinama Tivoli stadiona oko 10.000 bh. navijača.