Grupa H: Vatreni pregazili Norvežane

Nogometna reprezentacija Hrvatske savladala je u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Norveške na Maksimiru s 5:1.

Do 30. minute susreta uzbuđenja nije bilo, a Hrvati iz prve ozbiljne prilike stižu do vodstva.

Marcelo Brozović fantastičnim pogotkom dovodi Vatrene u vodstvo od 1:0, a minimalnom prednošću Hrvatske otišlo se na odmor.

Nastavak donosi izuzetno zanimljiv meč. Hrvatska pogocima Perišića i Olića stiže do velikih 3:0, ali tu kraj uzbuđenjima nije bio.

Norveška u 69. minuti promašuje penal, da bi pet minuta kasnije Vedran Ćorluka dobio crveni karton.

Prednost igrača više Norvežani koriste u 81. minuti kada Tettey pogađa za 3:1, ali je Hrvatska uspjela da ovjeri pobjedu u 87. minuti. Gordon Schildenfeld je povećao na 4:1, da bi Danijel Pranjić u trećoj minuti nadoknade postavio konačnih 5:1.