Sevilla izbacila Manchester United iz Lige prvaka

Nogometaši Seville plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvomeču bili bolji od favorizovanog Manchester Uniteda. Nakon 0:0 iz prve utakmice, španska ekipa je večeras slavila na Old Traffordu rezultatom 2:1.

Nakon što je već u petoj minuti Rico odlično odbranio udarac Rashforda, gosti su uzvratili u dva navrata.

Prvo je Correa pet minuta kasnije bio neprecizan, a bolje sreće nije bio ni Muriel u 28. minuti.

Fellaini je mogao Crvene vragove dovesti u vodstvo prije odlaska na odmor, ali je opet oprezan bio raspoloženi Rico.

U istom ritmu je počeo meč u nastavku budući da je Rico odlično odbranio pokušaj Lingarda, dok je u 72. minuti Pogba bio neprecizan.

Kazna je uslijedila dvije minute kasnije kada je preciznim šutem goste u vodstvo doveo Ben Yedder.

Potpuni šok za domaće uslijedio je četiri minute kasnije. Correa je pokupio loptu iz kornera i prebacio je glavom, a sjajni Ben Yedder je potom lagano zakucava u mrežu za velikih 0:2.

Ekipa Josea Mourinha je uspjela samo u 84. minuti smanjiti rezultat preko Lukakua i to je bilo sve od engleskog velikana u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.