Golijada u Dohi: Engleska demolirala Iran

SVJETSKO PRVENSTVO 2022

Prvi susret grupe B

Fudbaleri Engleske takmičenje na Svjetskom prvenstvu u Kataru otvorili su uvjerljivom pobjedom protiv selekcije Irana koju su savladali sa 6:2.

Prava golijada viđena je u Dohi pred 45.334 gledatelja. Nakon nešto sporijeg početka susreta, koji je obilovao prekidima, uslijedila je dobra igra Engleske koja je u razmaku od deset minuta postigla tri pogotka. Irance je načeo Džud Belingem u 35. minuti, da bi do poluvremena pogodili još Bukajo Saka i Rahim Sterling u 43., odnosno 45. minuti.

Na četiri nula svojim drugim golom povisio je Saka u 62. minuti, a tri minute kasnije Mehdi Taremi je postigao gol za Iran. Preostala dva gola za reprezentaciju “Tri lava” postigli su rezervisti. Markus Rašford je u igru ušao u 70. minuti i nakon 50 sekundi na terenu postigao gol, a na isteku regularnog dijela pogodio je i Džek Griliš. Konačnih 6:2 sa penala je postavio Mehdi Taremi.