Golčina Pivarića za pobjedu Dinama u Albaniji

Odigrano je još pet utakmica play offa Lige evropskih prvaka. U najzanimljijem meču večeri Valencija je na Mestalli sa 3:1 pobijedila Monaco. Šišmiši su poveli već u 4. minuti golom Rodriga, da bi Pašalić izjednačio u 49. minuti. Ipak, veliku prednost Šišmišima pred revanš osigurali su Parejo pogotkom u 59. minuti, a zatim i Feghouli četiri minute prije kraja.

Dinamo je kao gost pobijedio Skenderbeu sa 1:2 i tako se jednom nogom već našao u grupnoj fazi Lige prvaka. Fenomenalan gol iz slobodnog udaraca postigao je kapiten Bledi Shkembi, koji je albanske navijače bacio u trans u 37. minuti, ali je Dinamo, koji je propustio nekoliko odličnih šansi, do zasluženog poravnanja stigao golom Soudanija u 66. minuti. U 92. minuti sjajan gol za veliko slavlje Modrih postigao je Pivarić. Armin Hodžić je meč počeo od prve minute i odigrao je cijelu utakmicu.

Basel je na svom terenu odigrao samo 2:2 sa Maccabijem, a Celtic je u odličnom meču sa 3:2 bio bolji od Malmoa, dok je Shakhtar slavio na gostovanju u Beču protiv Rapida sa 0:1. Srđan Grahovac je odigrao cijeli meč.

Rezultati:

Celtic – Malmö 3:2 (Griffiths 3’, Bitton 10’, Griffiths 62’ / Berget 52’, 90’ +5)
Valencia – Monaco 3:1 (Rodrigo 4’, Parejo 59’, Feghouli 86’ / Pašalić 49’)
Basel – Maccabi Tel Aviv 2:2 (Delegado 39’, Embolo 88’ / Zehavi 31’, 90'+6)
Rapid – Shakhtar 0:1 (Marlos 44’)
Skenderbeu – Dinamo Zagreb 1:2 (Shkembi 37’ / Soudani 66’, Pivarić 92’)