Liverpool trijumfovao u Minhenu i prošao u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon 0:0 u Engleskoj, Redsi su slavili protiv Bayerna u Minhenu rezultatom 3:1 i prošli dalje.U prvih 25 minuta obje ekipe su igrale veoma oprezno, a prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo u 25. minuti kada su zaprijetili gosti. Roberto Firmino je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je za malo bio neprecizan.

Već u narednom napadu Liverpool je poveo. Virgil Van Dijk je uputio dugu loptu pred kazneni prostor domaće ekipe, Manuel Neuer je pogrešno procijenio let lopte i napustio svoj gol, do lopte je prije stigao Sadio Mane i rutinski je poslao u mrežu za 1:0.

U 35. minuti Neuer je bio prisebniji, te je refleksno zaustavio snažan šut Andrewa Robertsona sa lijeve strane u bliži ugao i odbio loptu u korner.

U 39. minuti susreta Bayern je stigao došao izjednačenja. Serge Gnabry je ubacio loptu sa desne strane, a nesretni Joel Matip je poslao loptu u svoju mrežu za 1:1.

Liverpool je prvi zaprijetio i u drugom poluvremenu kada je u 50. minuti Mohamed Salah pokušao, ali je Neuer zaustavio njegov udarac.

U 69. minuti nakon kornera kojeg je izveo James Milner, a Van Dijk glavom zakucava loptu u Neuerovu mrežu za 2:1 i, tada je već bilo jasno, prolazak Liverpoola u četvrtfinale Lige prvaka.

Konačnih 3:1 za ovjeru prolaska dalje postavio je Sadio Mane glavom u 84. minuti na fenomenalnu asistenciju Salaha vanjskim dijelom kopačke.