Leverkusen razbio Bayern u derbiju sezone i najavio kraj 11-godišnje dominacije

Nogometaši Bayer Leverkusena nastavili su pisati ovosezonsku bajku savladavši Bayern rezultatom 3:0 u apsolutnom derbiju sezone, što je novi veliki korak ka tituli prvaka Njemačke.

Neporaženi Bayer je s dva boda prednosti dočekao Bayern i tu mu želio zadati udarac u borbi za titulu. U svemu su im pomogli neprepoznatljivi gosti koji za cijelo poluvrijeme nisu zaprijetili golu domaćeg tima.

Već u 18. minuti Apotekari su poveli. Bila je to sjajna akcija domaćeg tima, Robert Andrich je prebacio na drugu stranu, a mladi Hrvat Josip Stanišić pogađa protiv svog matičnog kluba.

U nastavku prvog dijela domaći tim je nastavio napadati i prijetiti, a Manuel Neuer je jedini krivac što Leverkusen nije imao ni veću prednost od jednog gola razlike.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a onda na samom startu drugog dijela novi šok za Bavarce. Alex Grimaldo je izašao sam pred Neuera s lijeve strane i matirao ga udarcem pod prečku.

Tek tada je Bayern krenuo nešto ofanzivnije ka golu domaćeg tima, ali ni to nije nužno donijelo prilike.

Ulazak Joshue Kimmicha donekle je osvježio igru Bayerna i donio terensku inicijativu, ali većih prilika uopšte nije bilo. Izdvaja se tek njegov pokušaj iz 85. minute kada je iskosa s desne strane testirao Lukaša Hradeckog.

S druge strane, Jeremie Frimpong je mogao dodatno nokautirati Bayern, ali je u 88. minuti pogodio stativu. No, isti igrač se uspio iskupiti pogodivši u 95. minuti za konačnih 3:0.

Završeno je rezultatom 3:0 tako da je Leverkusen napravio veliki korak ka tituli prvaka Njemačke. Čini se da nakon 11 uzastopnih titula, trofej konačno izmiče Bayernu iz ruku, iako je prednost od pet bodova još uvijek dostižna.

No, kako Leverkusen igra i s obzirom da nema poraz u dosadašnjem dijelu sezone, Bavarci sasvim sigurno imaju razloga za brigu.

U narednom kolu Leverkusen gostuje Heidenheimu, dok će Bayern na noge Bochumu.